BLOG

10 grzechów głownych w pozycjonowaniu

Notoryczne zmiany algorytmów w Google sprawiają, że pozycjonowanie stron jest coraz trudniejsze. Warto jednak pamiętać, że często to sami webmasterzy swoimi zabiegami "pozycjonującymi" pogarszają swoje pozycje w wyszukiwarce. Czy chciałbyś poznać dziesięć podstawowych grzechów jakich należy się najbardziej wystrzegać? Oto i one:

 

     Grzech nr 1 - kopiowanie gotowych tekstów, a więc duplikacja z innych serwisów w celu pozyskania szybkiego i darmowego kontentu
Wydawać by się mogło, że kopiowanie tekstów z innej strony jest banalnie łatwym sposobem na zapełnienie własnego serwisu treściami, prawda? To jeden z głównych grzechów popełnianych przez webmasterów. Obecnie roboty sieciowe, tzw boty,  szybko rozpoznają skopiowaną treść, a to obniża znacząco wartośc strony w oczach Google, a co za tym idzie, obniża także jej pozycje.

     Grzech nr 2 - duplikaty w sekcjach meta - pisanie unikatowych i niepowtarzalnych opisów i tytułów w skecjach meta dla wszystkich podstron jest bardzo praco i czasochłonnym procesem, ale warto, gdyż duplikowanie tego samego tekstu bardzo źle wpływa na pozycje strony. Dbajmy więc o to, aby każda podstrona miała unikatowy opis, odpowiadający jej tematyce.

     Grzech nr 3 - przestarzałe technologie - nie warto opierać się na przestarzałych technologiach wychodzących już z użycia, jak na przykład tworzenie strony w oparciu o ramki (iframe) czy technologię Flash. Tego typu elementy graficzne są, co do zasady, źle czytane przez roboty wyszukiwarki.

     Grzech nr 4 - linki wychodzące - zamieszczanie zwłaszcza większej liczby linków wychodzących jest bardzo źle widziane przez Google, stąd zdecydowanie korzystniejsze jest utrzymanie ruchu internatów w obrębie własnej strony Jeśli jednak niezbędne jest umieszczenie linków wychodzących to warto umieścić ich możliwie najmniej oraz zaopatrzyć w atrybut rel="nofollow", na przykład: <a href="http://www.google.pl" rel="nofollow">Google</a>

     Grzech nr 5 - stare i nieaktualne linki - nigdy nie zostawiaj na witrynie linków, które kierują do nieistniejących podstron. Każde przekierowanie do wygasającego adresu powoduje obniżenie wiarygodności twojej witryny w oczach Google, jak i użytkowników, którzy mogliby być Twoimi kilentami.

     Grzech nr 6 - prędkość / czas ładowania strony - każda strona internetowa powinna szybko wczytać się na nawet najsłabszej klasy sprzęcie oraz łączu o niskiej szybkości w kilka do kilkunastu sekund. Jeżeli trwa to dłużej, powinno się usunąć z niej grafiki o dużych rozmiarach albo zastąpić je innymi nieco mniejszymi i lżejszymi.

     Grzech nr 7 - różne adresy url prowadzące do tych samych podstron - powinno się za wszelką cenę unikać twórzenia wielu kopii tych samych podstron. Jeśli już istnieje inny adres który odnosi się do treści znajdujących się na Twojej stronie, powinien być zaopatrzony w atrybut rel="canonical".

     Grzech nr 8 - nadmierne nafaszerowanie strony słowami kluczowymi - nie zapełniaj stron dużą ilością słów kluczowych. Jeśli strona internetowa będzie bogata w elementy, linki lub teksty nieprzeznaczone dla odwiedzających, Google uzna je za niepożądane i może ją zablokować w wynikach wyszukiwania.

     Grzech nr 9 - wersje językowe witryny - nigdy nie twórz wersji językowych w postaci, np. witryna-internetowa.pl/de, strona-domowa.pl/eng. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykupienie osobnej domeny dla każdej wersji językowej w postaci: strona-domowa.de czy strona-domowa.co.uk.

     Grzech nr 10 - linkowanie - nie umieszczaj linków do twojej witryny na bezwartościowych i niepowiązanych tematycznie serwisach, unikaj także automatycznych systemów wymiany linków między stronami (tzw. „SWL’i”).

     Podsumowując, warto wziąć pod uwagę fakt, że Google bardzo często dokonuje zmian w algorytmie, czego efektem mogą być częste fluktuacje pozycji. Aby ich uniknąć niezbędna jest fachowa wiedza. Jeśli owej wiedzy nie posiadasz, a zależy ci na wysokich pozycjach, to warto skorzystać z usług profesjonalistów w tej kwestii.

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor