SEO

Jak scalić kilka stron w jedną witrynę poprawnie

Jak wiadomo prowadzenie własnej strony niesie za sobą konsekwencje w postaci konieczności dokonywania różnego rodzaju poprawek i nieustannego działania w zakresie marketingu internetowego, w skład którego wchodzi oczywiście również pozycjonowanie i optymalizacja. Nie da się ukryć, iż zdarza się raz na jakiś czas konieczność dokonania scalania witryn w jedną albo przeniesienia istniejącej na nowy adres. Jak tego dokonać aby wszystko przebiegło sprawnie? Jak na to zareaguje wyszukiwarka? O tym w poniższym artykule!

 

Kilka wskazówek

 

Jak wiadomo w życiu chodzi o czas, także i na falach Internetu, dlatego też jeśli masz zamiar scalić ze sobą kilka stron, na pewno nie powinieneś się spieszyć, ponieważ jak wiadomo można popełnić wiele błędów i o czymś zapomnieć. Najbardziej banalną i podstawową kwestią, którą musisz sobie uświadomić jest fakt tego, że warto wiedzieć, iż dla samego Google migracja też zajmie zapewne wiele czasu, a przy tej okazji warto jest wspomnieć o tym, że:

  • warto jest dokonać poprawek podczas zmian – właśnie dlatego, że jest ku temu sposobność warto jest na tym etapie dokonać ponownej analizy oraz optymalizacji kodu strony oraz starych treści na nowej witrynie;

  • warto jest znaleźć niszę w branży – a to wszystko po to aby działając w branży, w której jest spora konkurencja jakoś się wybić i dać radę na czołowych pozycjach uzyskać dobre pozycje;

  • warto jest przyjrzeć się linkom – tak właśnie, należy też pamiętać o tym aby w razie konieczności przygotować plik disavow, dzięki któremu będzie można usunąć strony, do których będą prowadzić niechciane linki (warto jest tutaj pamiętać o stronach błędów 404);

  • warto wspomnieć o zmianie użytkownikom – niby banał, ale mając możliwość wysłania mailingu do użytkowników obecnych serwisów, warto jest ich poinformować i zasugerować czasową przerwę w działaniu.

 

Podsumowanie

 

Niewątpliwie kwestia scalania witryny w jedną zajmie na pewno nieco czasu, dlatego i warto jest się do tego odpowiednio przygotować, począwszy od kwestii zbudowania odpowiedniego silnika, na którym będzie działała nowa witryna, skończywszy na konieczności dokładnej ponownej optymalizacji treści zawierających się nawet w starych wpisach na stronie.

Warto zatem powtórzyć jeszcze raz – trzeba dokonać wnikliwej analizy treści i optymalizacji, a następnie cierpliwie wykonywać wszystkie czynności techniczne związane z przeniesieniem tychże na nowy adres – tego, że jeśli ktoś się na tym nie zna powinien skorzystać z pomocy profesjonalisty to już nie wspominam.

Niewątpliwie również trzeba liczyć się z tym, że zanim pojawią się pierwsze efekty w postaci zaindeksowania wszystkich podstron nowego serwisu oraz przeliczenie przez algorytm Google „potencjału” nowej witryny, na nowej (tudzież starej domenie) domenie może minąć naprawdę sporo czasu.

Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor