BLOG

Cykl życia domeny

Zdawać by się mogło, że temat błahy i w sumie większości osób nie interesuje, a składa się tak, że jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przez Google podczas rankingu pozycji wyszukiwarki jest między innymi historia domeny, a co za tym idzie → domeny z historią mają o dużo większe szanse na to, aby treść promowana na nich była wyżej niż innych serwisów.

 

            Wniosek z tego procesu myślowego nasuwa się sam, warto jest szukać domeny ze swojej branży i na nich to budować strony zapleczowe, które prowadzone mądrze mogą nawet stać się samodzielnymi serwisami prowadzonymi w przyszłości dochodowe przedsięwzięcia, które zwrócą się nie jednej osobie wielokrotnie. Przeanalizujmy pokrótce proces cyklu życia domeny, który zaczyna się od rejestracji, poprzez jej wygaśnięcie i powrót do puli nazw wolnych. Gotowi? Zaczynamy!

 

Wygasanie, kwarantanna i ponowna rejestracja - praktyka

            Jak wiadomo każda domena w zależności od tego kto nią zarządza z poziomu krajowego lub też ponad-krajowego jest inaczej zarządzania, jeśli chodzi o Polskę to wiadomo, że u nas zasady ustala NASK, w innych krajach są to inne firmy, są też globalne rozszerzenia .com, których proces wygasania wygląda tak jak na tej grafice poniżej:

Sitepromotor domena 

Źródło: http://archive.icann.org/en/registrars/gtld-lifecycle.jpg

            Dla większości może wydawać się to mało czytelne, ale należy przyjąć za zasadę, że domena jest dopuszczona do ponownej rejestracji dopiero po upłynięciu wszystkich okresów na diagramie graficznym powyżej, czyli po zakończeniu „pending delete”, po tym czasie można ponownie rejestrować domenę. Nie można jednak dokładnie określić czasu kiedy to nastąpi, można tylko przypuszczać, chociaż w przypadku niektórych domen – takich jak np. .to – rejestracja jest możliwa na okres 2,3,5, 10 lat, zaś w przypadku domen .eu kwarantanna trwa 40 dni, zaś wygasanie ich będzie równo po 1 roku. Nie ma zatem jak widać zasady i każda domena może w różny sposób być ponownie przywracania do rejestru.

            Co dla nas z tego jest najważniejsze? Najważniejsze jest to, że takie domeny, które wygasają albo są też w okresie oczekiwania na wygasanie będą do ponownej rejestracji, niektóre z nich są naprawdę „łakomymi” kąskami dla osób, które szukają dobrych domen z historią, na których postawią swoje zaplecza pozycjonerskie albo strony docelowe. Jest wiele serwisów oferujących przechwytywanie domen i sprawdzania ich historii (standardowo historię domeny można sprawdzić w serwisie Wayback Machine) oraz oczekiwanie na ich ponowną rejestrację, a fachowo rzecz ujmując w skrócie na ich przechwytywanie w czasie, jednym z nich jest serwis aftermarket.pl

Podsumowanie

            Niewątpliwie praca nad jakością treści oraz ich promocją jest wielce czasochłonna i od użytkownika wymaga wiele poświęcenia Trzeba pamiętać o tym, że sama nazwa domeny nie zapewni nikomu sukcesu jeśli serwis będzie prowadzony kiepsko, treści będą mizernej jakości a działania SEO nie będą etyczne. Warto jednak poświęcić nieco czasu na szukanie dobrych porzuconych lub też wygasających domen, którymi właściciele się już nie interesują bo można zyskać dodatkowe punktu do skali rankingowej Google, która również uwzględnia ten czynnik podczas sumowania oceny do pozycji w wyszukiwarce.Zdawać by się mogło, że temat błahy i w sumie większości osób nie interesuje, a składa się tak, że jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przez Google podczas rankingu pozycji wyszukiwarki jest między innymi historia domeny, a co za tym idzie → domeny z historią mają o dużo większe szanse na to, aby treść promowana na nich była wyżej niż innych serwisów.

            Wniosek z tego procesu myślowego nasuwa się sam, warto jest szukać domeny ze swojej branży i na nich to budować strony zapleczowe, które prowadzone mądrze mogą nawet stać się samodzielnymi serwisami prowadzonymi w przyszłości dochodowe przedsięwzięcia, które zwrócą się nie jednej osobie wielokrotnie. Przeanalizujmy pokrótce proces cyklu życia domeny, który zaczyna się od rejestracji, poprzez jej wygaśnięcie i powrót do puli nazw wolnych. Gotowi? Zaczynamy!


Głosów: 9.8/10 (39 Głosujących)


Sitepromotor domeny Sitepromotor domeny Sitepromotor domena Sitepromotor domeny Sitepromotor domeny Sitepromotor domeny Sitepromotor domena
tagi: domena domeny seo

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor domeny

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor domeny SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor domeny Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor domena Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor seo Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor domeny Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor seo Politechnika Wrocławska Sitepromotor seo WP money Sitepromotor domeny Dospel Sitepromotor domena Magellan Sitepromotor seo Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor seo Castrol Sitepromotor domeny eGospodarka Sitepromotor domeny OEX

Referencje

Sitepromotor domenaSitepromotor domenaSitepromotor domenaSitepromotor domenaSitepromotor domena

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor domena Sitepromotor