SEO

Jak wybrać idealną domenę?

Każdy, kto chce być widoczny w sieci powinien mieć dobrą domenę internetową, na której postawi witrynę z ciekawą treścią. Kwestia dobrania domeny na pierwszy rzut oka zdaje się prosta, jednak wymaga głębszego przeanalizowania. Dobrze dobrana domena internetowa pozwala na to, aby dana marka była dobrze rozpoznawana i pozwala wykreować wizerunek marki.

 

Idealny wybór

 

          Nie wybierzemy za Ciebie idealnej domeny, ale możemy wskazać, na co zwrócić uwagę w tym procesie.

          Naszym zdaniem przy wyborze domeny warto mieć na względzie następujące czynniki:

Sitepromotor domena

  1. Słowo kluczowe i aspekt SEO – mnóstwo osób nadal twierdzi, że w nazwie domeny powinno być słowo kluczowe, ponieważ taką domenę będzie się lepiej pozycjonowało. Prawda jest taka, że od 2012 roku Google nie bierze już pod uwagę tego czynnika rankingowego. Oznacza to, że wszyscy, którzy myśleli, że dzięki wykorzystaniu zasady Exact Match Domain będą pięli się w górę w wynikach, są w błędzie. Warto jednak pamiętać, że domena ze słowem kluczowym w nazwie będzie łatwiejsza do zapamiętania.
  2. Branding – warto jednak dodać w nazwie domeny nazwę swojej działalności lub imię i nazwisko, ponieważ aktualnie Google stawia właśnie na tego typu rozwiązanie – im częściej dana marka pojawia się w sieci, tym jest bardziej wiarygodna dla wyszukiwarki, a sama strona główna jest lepiej punktowana.
  3. Wiek domeny i profil linków – im starsze domeny, tym... no właśnie, kiedyś pozycjonerzy od razu mówili, że tym lepsze, ale teraz bardziej niż wiek liczy się profil linków prowadzących do wygasłej domeny. Warto o tym pamiętać przed zakupem.
  4. Prostota – jedna z podstawowych zasad marketingu mówi, że im coś jest prostsze, tym lepsze. Świetnie się to sprawdza również w przypadku domen. Jeśli domena jest długa i ma za dużo łączników, będzie trudna w zapamiętaniu. Warto zatem w miarę możliwości dobierać proste nazwy, oczywiście nie kosztem utraty korzyści z brandingu.
  5. Rozszerzenie domeny – jest równie ważne jak jej nazwa. Największym zaufaniem cieszą się domeny: .pl, .com.pl i .com, dla rozwiązań niekomercyjnych zaś: .org, .net, .info, .edu i .gov.
  6. Polskie znaki diakrytyczne – co prawda istnieje możliwość stosowania polskich znaków w nazwie domeny, jednak warto z tego zrezygnować i używać zwykłych nazw.
  7. Myślniki zamiast podkreśleń – warto pamiętać, że łatwiejsze do zapamiętania są domeny, które używają myślników, a nie podkreśleń.
  8. Zgodność nazwy z tematyką serwisu – jeśli jednak zdecydujesz się na prowadzenie serwisu na domenie ze słowem kluczowym, to koniecznie powinna ona być zgodna z nazwą serwisu.

 

Podsumowanie

 

          Dobranie odpowiedniej nazwy do prowadzonej działalności gospodarczej lub do swojej niekomercyjnej działalności w sieci wymaga nieco analizy, ale jak widać, tych wskazówek nie jest wiele. Z pewnością poradzisz sobie z tym zagadnieniem i będziesz umiał szybko i precyzyjnie podjąć właściwą decyzję. A kiedy już się to stanie i zechcesz wypromować swoją witrynę, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu.


Głosów: 10.0/10 (44 Głosujących)


Sitepromotor wybór domeny pod seo Sitepromotor seo Sitepromotor seo Sitepromotor wybór domeny pod seo Sitepromotor wybór domeny pod seo Sitepromotor domena Sitepromotor wybór domeny pod seo

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor wybór domeny pod seo

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor wybór domeny pod seo SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor pozycjonowanie Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor domena Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor wybór domeny pod seo Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor domena Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor pozycjonowanie Politechnika Wrocławska Sitepromotor pozycjonowanie WP money Sitepromotor domena Dospel Sitepromotor wybór domeny pod seo Magellan Sitepromotor pozycjonowanie Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor pozycjonowanie Castrol Sitepromotor pozycjonowanie eGospodarka Sitepromotor seo OEX

Referencje

Sitepromotor pozycjonowanieSitepromotor pozycjonowanieSitepromotor pozycjonowanieSitepromotor pozycjonowanieSitepromotor pozycjonowanie

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor pozycjonowanie Sitepromotor