SEO

Czy Twoja strona potrzebuje w ogóle usługi SEO?

Jak wiadomo SEO pozycjonowanie to zajęcie nie tylko czasochłonne, ale i mocno kapitałoochłonne. Jedynie co można powiedzieć to uświadomienie sobie, że praktycznie bez tego nie możesz liczyć na jakiś większy ruch w sieci (no chyba, że możesz sobie pozwolić na dobrą reklamę w TV lub radio na masową skalę). To już wiadomo, niemniej jednak czy musisz koniecznie korzystać z usługi SEO od firm trzecich?

 

Niektórzy twierdzą, że osoby, które prowadzą swoje strony internetowe jako pojedyncze witryny, typu blog, mogą samodzielnie zajmować się doskonale pozycjonowaniem i optymalizacją oraz całą resztą działań, które łącznie można nazwać SEM. Czy tak jest w praktyce, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule!

 

 

Problem etyczności działań

 

Można w sieci spotkać się na wielu stronach i forach tematycznych, że pozycjonowanie jest działaniem nieetycznym, świadomie łamiącym wytyczne Google dla webmasterów. Jednakże czy tak jest naprawdę? Trzeba by sobie odpowiedzieć stanowczo, że jeśli wszystko jest robione w sposób mądry i zaplanowany oraz nie stosuje się działań sprzecznych z nazwanym skrótowo white hat SEO, to trzeba sobie powiedzieć, że wedle tego co jest napisane na stronie Google → https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl (trzeba umieć pomóc robotom wyszukiwarki odpowiednio analizować stronę i jak wiadomo robi się to przez działania mające na celu poprawę treści na stronie i budowę samej stronie), ściśle rzecz ujmując działania SEO są wręcz ZALECANE. Kwestia nieetyczności tyczy się zatem tych rzeczy, które są sprzeczne z wytycznymi oraz działania związane z samym pozycjonowaniem w sposób nieetyczny.

 

 

A co z usługą SEO?

 

I tutaj przechodzimy do sedna sprawy. Z racji tego, że działania SEO i pozycjonowania (które według niektórych wchodzi w skład SEO, chociaż niektórzy to rozdzielają) są bardzo czasochłonne i drogie, to wiele firm niestety robi samą optymalizację, a ze zbieraniem linków które mają dodać MOCY stronie klienta bywa gorzej.

Zatem aby znaleźć dobrą firmę i mega odpowiedzialną za pracę, którą wykonuje jest dość ciężko, co też podkreśla samo Google → https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=pl

Zatem jeśli nie chcesz natrafić przypadkiem na firmę, która spartoli robotę, to rób sam tak jak uważasz za stosowne, ale musisz pamiętać o tym, żeby wiedział jak do tego podejść, mianowicie musisz koniecznie:

  • zbadać otoczenie w sieci, które Ciebie otacza;

  • dokładnie przeanalizować stronę pod kątem SEO;

  • umieć zbadać profil linków przychodzących;

  • umieć dostarczać rzetelnej i wiarygodnej informacji;

  • promować się w mediach społecznościowych, YouTube itp.

 

Potrafisz to wszystko? A jeśli tak, to czy masz na to czas? Jeśli odpowiedzi są negatywne, masz odpowiedź na pytanie z tematu tego artykułu.

 

 

Podsumowanie

 

Jak widzisz odpowiedź na pytanie jest banalnie prosta, sprowadza się naturalnie do dwóch kluczowych czynników: umiejętności oraz czasu na to aby nimi się posługiwać. Jeśli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i nie umiesz, tudzież nie masz czasu na to aby jeszcze wyspecjalizować się w dziedzinie SEO i zajmować się tym bez dłuższych przerw to niewątpliwie powinieneś spróbować poszukać dobrej firmy wśród swoich znajomych, będziesz miał większą pewność, że ów konkretna firma SEO jest godna polecenia i przykłada się do swojej pracy. Życzymy wszystkim wysokich pozycji!

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor