SEO

Czy Twoja strona potrzebuje w ogóle usługi SEO?

Jak wiadomo SEO pozycjonowanie to zajęcie nie tylko czasochłonne, ale i mocno kapitałoochłonne. Jedynie co można powiedzieć to uświadomienie sobie, że praktycznie bez tego nie możesz liczyć na jakiś większy ruch w sieci (no chyba, że możesz sobie pozwolić na dobrą reklamę w TV lub radio na masową skalę). To już wiadomo, niemniej jednak czy musisz koniecznie korzystać z usługi SEO od firm trzecich?

 

Niektórzy twierdzą, że osoby, które prowadzą swoje strony internetowe jako pojedyncze witryny, typu blog, mogą samodzielnie zajmować się doskonale pozycjonowaniem i optymalizacją oraz całą resztą działań, które łącznie można nazwać SEM. Czy tak jest w praktyce, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule!

 

 

Problem etyczności działań

 

Można w sieci spotkać się na wielu stronach i forach tematycznych, że pozycjonowanie jest działaniem nieetycznym, świadomie łamiącym wytyczne Google dla webmasterów. Jednakże czy tak jest naprawdę? Trzeba by sobie odpowiedzieć stanowczo, że jeśli wszystko jest robione w sposób mądry i zaplanowany oraz nie stosuje się działań sprzecznych z nazwanym skrótowo white hat SEO, to trzeba sobie powiedzieć, że wedle tego co jest napisane na stronie Google → https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl (trzeba umieć pomóc robotom wyszukiwarki odpowiednio analizować stronę i jak wiadomo robi się to przez działania mające na celu poprawę treści na stronie i budowę samej stronie), ściśle rzecz ujmując działania SEO są wręcz ZALECANE. Kwestia nieetyczności tyczy się zatem tych rzeczy, które są sprzeczne z wytycznymi oraz działania związane z samym pozycjonowaniem w sposób nieetyczny.

 

 

A co z usługą SEO?

 

I tutaj przechodzimy do sedna sprawy. Z racji tego, że działania SEO i pozycjonowania (które według niektórych wchodzi w skład SEO, chociaż niektórzy to rozdzielają) są bardzo czasochłonne i drogie, to wiele firm niestety robi samą optymalizację, a ze zbieraniem linków które mają dodać MOCY stronie klienta bywa gorzej.

Zatem aby znaleźć dobrą firmę i mega odpowiedzialną za pracę, którą wykonuje jest dość ciężko, co też podkreśla samo Google → https://support.google.com/webmasters/answer/35291?hl=pl

Zatem jeśli nie chcesz natrafić przypadkiem na firmę, która spartoli robotę, to rób sam tak jak uważasz za stosowne, ale musisz pamiętać o tym, żeby wiedział jak do tego podejść, mianowicie musisz koniecznie:

  • zbadać otoczenie w sieci, które Ciebie otacza;

  • dokładnie przeanalizować stronę pod kątem SEO;

  • umieć zbadać profil linków przychodzących;

  • umieć dostarczać rzetelnej i wiarygodnej informacji;

  • promować się w mediach społecznościowych, YouTube itp.

 

Potrafisz to wszystko? A jeśli tak, to czy masz na to czas? Jeśli odpowiedzi są negatywne, masz odpowiedź na pytanie z tematu tego artykułu.

 

 

Podsumowanie

 

Jak widzisz odpowiedź na pytanie jest banalnie prosta, sprowadza się naturalnie do dwóch kluczowych czynników: umiejętności oraz czasu na to aby nimi się posługiwać. Jeśli jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i nie umiesz, tudzież nie masz czasu na to aby jeszcze wyspecjalizować się w dziedzinie SEO i zajmować się tym bez dłuższych przerw to niewątpliwie powinieneś spróbować poszukać dobrej firmy wśród swoich znajomych, będziesz miał większą pewność, że ów konkretna firma SEO jest godna polecenia i przykłada się do swojej pracy. Życzymy wszystkim wysokich pozycji!


Głosów: 10.0/10 (42 Głosujących)Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor