SEO

Wyszukiwanie głosowe w Google

CO jakiś czas wyszukiwarka internetowa Google zaskakuje nas jakimiś nowościami. Już od jakiegoś czasu swojego rodzaju przydatnym „bajerem” okazało się by wyszukiwanie głosowe w Google dostępne na telefony. Teraz mamy możliwość skorzystania z tegoż dodatku na komputerach stacjonarnym przez aplikację zwaną Google Voice Search Hotspot → stanowiącą dodatek do przeglądarki Chrome.

 

Co i jak z Voice Search Hotspot

 

Co prawda rozwiązanie wyszukiwania głosowego było wcześniej dostępne również w wersji wymagającej kliknięcia w ikonkę mikrofonu, teraz dopiero jest w takiej wersji jak wcześniej była zaprezentowana dla telefonów - na zasadzie zgłoszenia słownego przez „OK Google”. Ważne z punkt widzenia użyteczności jest to, że wyszukiwanie głosowe działa również dla języka polskiego i można próbować nawet przekazywać do wyszukiwarki tą metodą bardziej skomplikowane zapytania. Ważne jest też to, że firma przygotowała krótki film pokazujący proces instalacji w Chrome tutaj → https://youtu.be/oNBBijn4JuY

A jakie minusy posiada to rozwiazanie, które – jak warto wspomnieć – jest dopiero w wersji beta? Minusem jest fakt tego, że nie można korzystać z tego rozwiązania w momencie gdy przegląda się na pozostałych zakładkach inne strony. Minusem jest też konieczność używania nadal kliknięcia w ikonkę mikrofonu jeśli chciałoby się z tej opcji skorzystać w ramach google.pl (domyślnie funkcja działa głosowo tylko w google.com)

 

 

Podsumowanie

 

Niewątpliwie nowe rozwiązanie Google dla wyszukiwania głosowego przynosi kolejny krok w uproszczeniu metody wyszukiwania, które od tej pory ma być jeszcze szybsze i wydajniejsze. Każdy kto ceni swój czas i lubi nowinki na pewno doceni ten dodatek i szybko go u siebie zainstaluje. Dla tych zaś, którzy martwią się o swoją prywatność warto jest powiedzieć, że Google rozpozna Twoją wypowiedź i ją zanotuje tylko wtedy gdy użyjesz sformułowania „OK Google” w oknie wyszukiwarki.

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor