BLOG

Czego nie wolno robić przy pozycjonowaniu strony w Google?

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką, gdyż korzysta z niej 98% internautów. Z tego względu właśnie pod nią wykonuje się najczęściej optymalizację stron www. Aby była ona skuteczna, niezbędna jest znajomość algorytmów Google, czyli zasad, według których indeksowane są poszczególne strony i pokazywane w wynikach wyszukiwania. Znać należy również listę niedozwolonych praktyk, których stosowanie przy pozycjonowaniu stron w Google może skutkować dotkliwą karą w postaci znacznego obniżenia pozycji strony w wynikach wyszukiwania lub nawet całkowitego wykreślenia strony z indeksu Google.

 

Oto niektóre czynności, których zakazuje Google przy pozycjonowaniu stron:Błędy w pozycjonowaniu

  • Umieszczanie na stronie dużej ilości skopiowanych treści z innych witryn
  • Umieszczanie na stronie tekstów wygenerowanych automatycznie przez specjalne oprogramowanie (teksty takie zwykle zawierają dużo błędów stylistycznych, gramatycznych i interpunkcyjnych, często też składają się z niepowiązanych ze sobą logicznie zdań)
  • Ukrywanie tekstu lub linków na stronie – chodzi np. o umieszczanie na białej stronie białego, a więc niewidocznego dla ludzkiego oka tekstu, zawierającego frazy kluczowe i tym samym wpływającego na pozycję strony w rankingu
  • Umieszczanie na stronie słów kluczowych, które nie mają związku z treścią witryny lub ich nadmierne użycie (głównie chodzi o. upychanie na siłę dużej liczby słów kluczowych, w wyniku czego teksty przestają być wartościowe dla odbiorcy, a służą wyłącznie pozycjonowaniu)
  • Maskowanie – w przypadku SEO oznacza prezentowanie innych treści robotom wyszukiwarki, a innych użytkownikom Internetu. Najczęściej polega ono na prezentowaniu robotom strony w wersji tekstowej, a użytkownikom w wersji graficznej.
  • Uczestnictwo w systemie wymiany linków

Są to tylko niektóre czynności zakazane przez Google, których stosowanie zamiast pomóc stronie, może ją wręcz wyeliminować z wyszukiwarki. Zakazy te utrudniają pracę specjalistom od pozycjonowania, ale z drugiej strony dbają o coraz wyższą jakość treści prezentowanych w Internecie, więc w gruncie rzeczy są korzystne dla nas wszystkich. 

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor