BLOG

Najważniejsze czynniki rankingowe podczas pozycjonowania

Jak wiadomo Search Engine Land na bieżąco śledzi rynek SEO i SEM oraz aktualizuje swoje dzielne przedsięwzięcie jakim jest potocznie nazwana tablica z elementami najważniejszymi w branży SEO. Elementy te zostały standardowo podzielone w jakieś grupy, a konkretnie są one dwie, jedne tyczą się kwestii klasycznych działań mających na celu optymalizację kodu strony, drugie – jak nie trudno się domyśleć – tyczą się kwestii działań, które zwiększą widoczność w wyszukiwarce Google.

 

Sitepromotor pozycjonowanie najważniejsze czynniki seo

Jakie czynniki wpływają na + a jakie na minus?

            Standardowo serwis Search Engine Land podzielił czynniki w ów dwóch grupach, które kompleksowo zmierzają do osiągnięcia pożądanego sukcesu czyli wysokich pozycji w Google. Wniosek końcowy, które można by już teraz wysnuć jest prosty – trzeba działać kompleksowo i nie zaniedbywać żadnego elementu witryny. Serwis przyjął prosty system oceniania czynników, który zaczyna się od -3 a kończy na +3.

            Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że trzeba unikać jak ognia tych działań oznaczonych najniżej (czyt. -1 do -3), a są to m. in.:

 • płatne linki;
 • spam;
 • cloaking;
 • uboga treść;
 • ukrywanie treści;
 • działania hackerskie;

            W tym też działania pośrednie warte są zauważenia i rozpatrzenia (choć nie są najważniejsze), a w nich między innymi:

 • przejrzystość URL'i;
 • nagłówki;
 • https i historia domeny;
 • udostępnienia w social media + reputacja portalu + historia przeglądania;
 • page speed i czytelność;
 • struktura strony, brak duplikacji, liczba słów;

A poza tym to przede wszystkim najważniejszymi czynnikami, o których należy pamiętać są:

 • jakość, łatwość indeksowania;
 • title + dobór słów;
 • mobile friendly;
 • moc domeny;
 • jakość;
 • kraj pochodzenia.

Jak to wygląda strukturalnie i zorganizowanie można zobaczyć w poniższej tabeli:

 Źródło: http://searchengineland.com

Co robić, a czego nie?

            Najkrócej rzecz ujmując analiza powyższej „tablicy Mendelejewa” pokazuje nam jedną prawidłowość, która nie zmienia się od dłuższego czasu, podczas działań SEO trzeba przede wszystkim zadbać o treści nasycone odpowiednimi słowami kluczowymi, posiadać przejrzystą strukturę kodu, znaczniki TITLE oraz oczywiście dostosowanie urządzeń do mobile, czyli dostosowanie do zmian mobile first-index. Jak pokazują również statystyki i wytyczne Google – coraz większe znaczenie ma też budowa serwisu, przejrzystość i czytelność przekazu (trzeba dbać o aktualizacje), który oceniają Google Raterzy. 

            Nie można też zapomnieć o właściwej budowie strony, która zapobiec ma duplikowaniu treści wewnętrznej w serwisie oraz właściwej szybkości ładowania strony, ale o tym chyba już nikogo nie trzeba chyba przekonywać.  Ważnym czynnikiem – jak się okazuje – a jeszcze nie wszyscy na to zwracają uwagę jest fakt posiadania domeny z odpowiednią mocą stażu, tak można by to potocznie nazwać. Chodzi o możliwość pozyskiwania z rynku wtórnego domen przez takie serwisy jak wayback machine , dzięki którym można znaleźć domeny porzucone przez osoby prowadzące niegdyś swoje witryny. Warto jest poświęcić nieco czasu zanim stworzy się stronę pod nowym adresem, czy czasami nie ma jakichś domen do przechwycenia pod nazwą, która by nam pasowała.

            A czego zdecydowanie nie robić? Tego co wyżej wyróżniliśmy - gwoli ścisłości i przypomnienia: cloaking, upychanie słów kluczowych w treści, nieunikalne teksty, ukrywanie treści, „dopalanie” domeny linkami z systemów wymiany linków a ponadto spamowanie i ukrywanie treści na stronach.

 

Podsumowanie

            Niewątpliwie lista zaprezentowania przez Search Engline Land jest tylko przykładową i nie zamkniętą listą działań, które specjaliści w SEO mogą wziąć pod uwagę podczas promocji stron. Trzeba powiedzieć wprost – są to czynniki naprawdę bardzo ważne i należy stosować się do ich wytycznych, ale nie można zaniedbywać czytania wytycznych Google dla webmasterów gdzie podanych jest jeszcze dużo więcej wskazówek i jest ponad 200 czynników rankingowych, które Google podaje jako mające wpływ na pozycję. Można się zestresować prawda? Ale spokojnie, jeśli zadbasz o minimum bezpieczeństwa i wskazówek podstawowych oraz będziesz dbać o rozwój serwisu oraz promowanie mądrych treści wyszukiwarka na pewno doceni to odpowiednio wysokimi pozycjami pod kluczowe dla Ciebie frazy.

 


Głosów: 10.0/10 (35 Głosujących)


Sitepromotor pozycjonowanie Sitepromotor czynniki wpływające na pozycje Sitepromotor ranking factors Sitepromotor ranking factors Sitepromotor ranking factors Sitepromotor pozycjonowanie Sitepromotor pozycjonowanie

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor ranking factors

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor seo SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor czynniki wpływające na pozycje Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor pozycjonowanie Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor seo Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor seo Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor ranking factors Politechnika Wrocławska Sitepromotor seo WP money Sitepromotor czynniki wpływające na pozycje Dospel Sitepromotor pozycjonowanie Magellan Sitepromotor ranking factors Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor pozycjonowanie Castrol Sitepromotor seo eGospodarka Sitepromotor ranking factors OEX

Referencje

Sitepromotor czynniki wpływające na pozycjeSitepromotor czynniki wpływające na pozycjeSitepromotor czynniki wpływające na pozycjeSitepromotor czynniki wpływające na pozycjeSitepromotor czynniki wpływające na pozycje

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor seo Sitepromotor