BLOG

Metody i techniki pozycjonowania stron internetowych

Obecnie jedną z najskuteczniejszych form reklamy internetowej jest pozycjonowanie. Najłatwiej więc jest zaistnieć w wirtualnym świecie osiągając możliwie najwyższą pozycję w wyszukiwarce, ponieważ to właśnie tam najczęściej potencjalni klienci szukają firm z którymi będą w przyszłości współpracować. Nic więc dziwnego, że trwa ciągła walka o pozycje, a webmasterzy stosują coraz to bardziej wymyślne metody pozycjonowania stron internetowych, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

 

Jakie są podstawowe metody / techniki pozycjonowania i czy warto je stosować? Poniżej przedstawiamy wybrane najpopularniejsze metody stosowane w SEO :
 
OptymalizacjaSitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych
 
Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie to nie tylko i wyłącznie pozyskiwanie różnego rodzaju odnośników z zewnątrz. Przede wszystkim należy skupić się na poprawie kodu źródłowego własnej strony internetowej. Optymalizacja kodu przynosi naprawdę zaskakująco dobre rezultaty, zwłaszcza po ostatnim update'cie Pingwin 3.0. Przy optymalizacji strony należy skoncentrować się na takich rzeczach jak :
 
  • Tytuł strony - jeden z absolutnie najważniejszych czynników, jego długość nie powinna przekraczać 70 znaków
  • Odpowiednio skonstruowane nagłówki - podobnie jak w prasie drukowanej, tak też w Internecie, nagłówki odgrywają istotną rolę. Przy konfiguracji należy zachować odpowiednią hierarchię nagłówków H1-H6. Warto również w nich zawrzeć najważniejsze dla nas słowa kluczowe.
  • Linki wewnętrzne oraz adres URL - adresacja podstron powinna miech charakter statyczny, tak, aby była łatwiej indeksowalna dla robotów sieciowych w tym Google. Ważne jest również zastosowanie odpowiedniej nawigacji w serwisie, która z jednej strony ułatwia poruszanie się internaucie po samej stronie, a z drugiej zaś zwiększa Page Rank serwisu.
  • Słowa kluczowe  - trudno będzie wmówić wyszukiwarce, że strona jest o "Mieszkaniach", jeśli w tekście na stronie nigdzie nie pojawi się słowo "Mieszkania" i jego odmienione formy. Stąd ważne jest, aby w tekstach zawrzeć w sposób naturalny słowa, które są dla nas najważniejsze.
 
Katalogowanie
 
Innym skutecznym sposobem, aby znaleźć się na pierwszych miejscach w wyszukiwarkach jest katalogowanie. Jest to umieszczenie odnośnika do naszej strony w różnego typu katalogach, a jak wiadomo, roboty Google cenią linki zewnętrzne i w dużej mierze decydują one o tym, na którym miejscu pojawi się nasza strona w wyszukiwarce. Przy katalogowaniu do niedawna bardzo ważne bylo umieszczanie słowa kluczowego w tytule linku. Niemniej jednak ostatnie zmiany algorytmu Pingwin 1.0, Pingwin 2.0 jak też najnowsza aktualizacja Pingwin 3.0, spowodowały, że umieszczanie dokladnego słowa w tytule na większą skalę może przynieść efekty odwrotne do oczekiwanych, a więc spadek pozycji wywołany przez tzw filtr ręczny lub algorytmiczny
 
W związku z tym zalecamy stosowanie katalogowania w niewielkim wymiarze, raczej jako uzupełnienia, niż jako podstawowej formy linkowania.
 
Article marketing / Pressel page
 
To umieszczanie na określonych stronach artykułów, optymalnie tematycznych, zawierając w nich frazy kluczowe, które stanowią odnośnik do naszej strony. Wpisy te musza być przede wszystkim unikalne i powinny być na wysokim poziomie merytorycznym. Niestety, w związku z nadużyciami ze strony branży SEO, artykuły te były często niskiej jakości, jako że głównie przeznaczone są dla robotów sieciowych. To zaś spowodowało, że Google zaczęło dość mocno piętnować nadużywanie tej metody nakładając filtry ręczne i algorytmiczne. W związku z tym, na chwilę obecną nie zalecamy stosowania tej metody pozycjonowania, lub stosowanie w bardzo niewielkim wymiarze.
 
Fora internetowe
 
Doskonałe miejsce by pozostawić link do strony jakby się mogło wydawać. I tak faktycznie było... do momentu, aż większość speców od SEO nie zaczęło masowo zamieszczać linki na forach przysparzając mnóstwa pracy zdesperowanym moderatorm for i samemu Google. Kolejne aktualizacje algorytmu nauczyły się wyłapywać tą technikę pozycjonowania i ją pinalizować. Technika ta jest nadal skuteczna, choć w sporo mniejszym stopniu niż niegdyś. Zalecamy stosowanie jej z bardzo dużym umiarem.
 
Social Media
 
Czynnik, który z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia. Obecność firmy w portalach społecznościowych takich jak np : Facebook, Twitter, Profeo, Aleo, etc odgrywa coraz to większą rolę wśród czynników determinujących pozycję w Google. Korzyści, więc odnosimy zarówno bezpośrednie w postaci samego ruchu z portali społecznościowych, jak również w postaci poprawy pozycji w wyszukiwarkach.
 
Zaplecza własne
 
Większość firm zajmujących się SEO posiada własne, mniej lub bardziej rozbudowane, bazy stron zapleczowych. Im bardziej rozbudowana baza - tym bezpieczniej. Są to strony internetowe robione specjalnie na potrzeby linkowania do stron klienta. W obecnych czasach, gdy publiczne tzw "miejscówki", a więc miejsca gdzie można pozyskać link, są bardzo zaspamowane, zaplecza stały się bardzo istotnym czynnikiem.
 
Z pewnością wydawać się może, że przedstawione metody pozycjonowania stron internetowych są dość proste, niemniej jednak zastosowanie odpowiedniej ich kombinacji, aby osiągnąć adekwatny wynik wymaga sporego doświadczenia, wiedzy merytorycznej oraz nakładu czasu i pracy. Dlatego też warto czasem skorzystać z pomocy specjalistów. Naszą ofertę na pozycjonowanie znajdziesz tutaj.
 
Zainteresowanych zapraszamy.

Głosów: 9.9/10 (45 Głosujących)


Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych Sitepromotor jak pozycjonować stronę Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych Sitepromotor jak pozycjonować stronę Sitepromotor metody pozycjonowania Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor jak pozycjonować stronę SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor jak pozycjonować stronę Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor metody pozycjonowania Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor metody pozycjonowania Politechnika Wrocławska Sitepromotor metody pozycjonowania WP money Sitepromotor jak pozycjonować stronę Dospel Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych Magellan Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor Metody pozycjonowania stron internetowych Castrol Sitepromotor metody pozycjonowania eGospodarka Sitepromotor metody pozycjonowania OEX

Referencje

Sitepromotor metody pozycjonowaniaSitepromotor metody pozycjonowaniaSitepromotor metody pozycjonowaniaSitepromotor metody pozycjonowaniaSitepromotor metody pozycjonowania

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor metody pozycjonowania Sitepromotor