SEO

4 efektywne sposoby tworzenia stron www

Jak wiadomo to co się tyczy kwestii tworzenia stron internetowych już nie raz było wielokrotnie poruszane na naszym blogu, ale jak to w życiu bywa warto jest sobie odświeżać wiedzę i starać się mimo różnych przeszkód unowocześniać i ubogacać już zgromadzone zasoby wiedzy oraz własne witryny tak aby witryny były jeszcze doskonalsze. W dzisiejszym opracowaniu postaramy się opisać cztery efektywne sposoby tworzenia stron, które niewątpliwie nie jedną osobę zainteresują i będą dla każdego fajną alternatywą dla tego czym aktualnie się zajmują. Jesteście gotowi? Zapraszamy do lektury! W poniższym zestawieniu pokażemy Wam kilka stron, na podstawie których wskażemy w jaki sposób można zaskoczyć odwiedzających i w większy sposób zachęcić do większej interakcji i dłuższego pozostania na stronie, przez co oczywiście może się zwiększyć sama konwersja z witryny.

 

Ben Shade i jego „floł”

 

 

Jak wiadomo każdy specjalista od grafiki potrafi w pewien sposób zachwycać niemniej jednak nie każdy potrafi robić to po mistzowsku, tak jak np. Ben Schade, który jako alternatywę dla normalnych graficznych krojów stron www pokazał swój „płynący” tekst, który przedstawia nazwę firmy, zaś w tle jest czarno-białe zdjęcie ludzkiej twarzy. Taka forma precyzyjniej pozwala na to, aby ludzkie oko zapamiętało nazwę marki i potencjalny klient miał tę akurat agencję zapamiętaną. Podobnież i sprawa subtelnego czytelnego menu, które się nie narzuca – robi dobre wrażenie. Zresztą sami zobaczcie poniżej:

 

źr: sitepronews.com/wp-content/uploads/2018/12/image1-3-618x464.png

 

 

 

Tubik - Get Coupled

 

 

Na tej stronie z kolei gra kolorów ma ogromne znaczenie, jak widać kontrastujące ze sobą mocne kolory potrafią bardzo sugerować te elementy, którymi powinien się koniecznie zainteresować potencjalny Kowalski odwiedzający Twoją stronę. Jak wiadomo jest to element guzików, ale również ważną sprawą jest tutaj menu, które jak widać każdemu zapewne też wskaże jasno jakim elementem należy się zainteresować. Moim zdaniem bardzo odważna konwencja przyjęta w tym rodzaju grafiki nie każdemu się pewnie spodoba, ale zapewne też na nie jednej osobie zrobi ogromne wrażenie i zrobi swoje – czyt. odbiorca podejmie odpowiednią interakcję.

Sami zobaczcie:

źr: sitepronews.com/wp-content/uploads/2018/12/image2-2-618x464.png

 

 

Star Citizen fan design

 

 

Wiodące tło w postaci ogromnego miasta z drapaczami chmur? Czy to może wywrzeć pozytywne wrażenie na oglądającym? Okazuje się, że tak. Jak widać na poniższym przykładzie dobrze dopasowane zdjęcie w tle, dużo wolnego miejsca pomiędzy przestrzeniami oraz ważne informacje w centrum, subtelne delikatne menu na górze. Taki układ treści może grać kluczową rolę w odpowiednim odbiorze zarówno treści jak i poczuciu swobodnej migracji wewnątrz układu treści strony, a tego brakuje wielu stronom niestety. Także warto brać przykład i z tego układu treści!

 

Zobaczcie sami:

 

źr: sitepronews.com/wp-content/uploads/2018/12/image3-4-618x343.png

 

 

Human Interface Design

 

 

Ta strona z kolei przypomina bardziej broszurę niż klasyczną stronę internetową. I może to być powodem do osiągnięcia przez nią sukcesu? Pewnie, że tak! Jak się okazuje ludzka twarz w centrum oraz znów – jak w projekcie wyżej – dużo wolnej przestrzeni pomiędzy tekstami poprawia odbiór tychże treści i nie stresuje czytelników. Układ menu po boku w formie jakby zakładek w książce/broszurze też robi swoje, podobnież jak i kolor tła, który nie męczy oczu.

 

Sami zobaczcie:

 

źr: sitepronews.com/wp-content/uploads/2018/12/image4-2-618x464.png

 

 

Podsumowanie

 

 

Niewątpliwie oryginalne sposoby tworzenia stron z dużym naciskiem na wykreowanie odpowiedniej szaty graficznej mogą mieć ogromne znaczenie na sukces komercyjny danego przedsięwzięcia. Jak się okazuje coraz więcej osób stara się w ten sposób zainteresować swoich odbiorców aby osiągnąć spodziewany sukces. A Ty? Czy już myślałeś o zmianie swojej szaty graficznej na bardziej oryginalną?


Głosów: 9.2/10 (30 Głosujących)


Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor