BLOG

Nowa era pozycjonowania stron internetowych

Pozycjonowanie strony internetowej jest niezwykle ważne. Wynika to zapewne z przekonań, które wykształciły się na przestrzeni wielu lat funkcjonowania tego typu usług na rynku.

 

Do połowy 2013 roku wykonywanie skutecznego pozycjonowania strony internetowej było stosunkowo proste. W krótkim czasie przy doborze odpowiednich metod można było uzyskać bardzo dobre rezultaty. Od października 2013 roku nastąpił jednak przełom. Zmienił on niemal całkowicie układ sił w wyszukiwarkach. Pojawiła się również wtedy aktualizacja algorytmu Pingwin 2.1. Od tego czasu Google zaczęło wprowadzać zmiany, które trwają do dziś. Każda kolejna aktualizacja Pingwina usprawnia go pod kątem odporności na niewłaściwe techniki pozycjonowania i utrudnia oszukiwanie robotów.

 

Era przed Pingwinem 2.1

Przed październikowymi zmianami pozycjonowanie składało się z 2 etapów:

  • nasycenie witryny słowami kluczowymi,
  • wybieranie istotnych linków, które powinny być umieszczane na stronie.

 

Choć okres ten mamy już za sobą, obecnie nadal zwraca się bardzo dużą uwagę na dobór właściwych słów kluczowych.

 

Era po Pingwinie 2.1.

Od października 2013 roku bardzo dużą uwagę przywiązuje się do jakości pozycjonowania. Bardzo starannie dobierane są linki, jak i treść, jaka ma znajdować się na stronie internetowej. Bardzo duże znaczenia ma więc content marketing, a także realizowanie kompleksowych działań, do których należy szerokie pozycjonowanie z użyciem większej ilości fraz. Bardzo duże znaczenie ma także tworzenie unikalnych oraz wartościowych treści, które są dopasowane do potrzeb użytkownika.

 

Modernizacja stron

Jeżeli strona internetowa była pozycjonowana na starych zasadach, po drugiej połowie 2013 roku konieczne było jej przebudowanie. Najczęściej takie witryny były pozycjonowane na dużą ilość automatycznie generowanych słów kluczowych, które okazywały się spamami. Taka witryna mogła zostać za to ukarana. A bardzo ciężko jest zdobyć ponowne zaufanie wyszukiwarki. Jest to jednak istotne aby przebudować witrynę zgodnie z nowymi zasadami. 

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor