BLOG

Google Data Studio, czyli zaawansowany system raportowania autorstwa giganta z Kalifornii

Kontrola działań marketingowych dla wielu osób ma ogromne znaczenie, gdyż pozwala zauważyć błędy i braki, które należy poprawić i unikać ich pojawiania się w przyszłości.

 

    Sitepromotor Google Data Studio google-data-studio       

Taką potrzebę zauważyło również Google, które wyszło naprzeciw oczekiwaniom wielu specjalistów z tej dziedziny i dostarczyło rewelacyjne narzędzie do sporządzania zaawansowanych interaktywnych raportów , które można publikować wielu użytkownikom. Jesteś ciekawy jak to wygląda? Zapraszamy do lektury!

 

Czym jest Google Data Studio

 

            Jak wiadomo w świecie analityki jest mnóstwo narzędzi, które pozwalają na sporządzanie przeróżnych raportów i dashboardów, które pozwalają użytkownikom dokładnie przeanalizować interesujące ich zagadnienia. Nie trzeba przywoływać mnóstwo przykładów, ot chociażby sam Adwords i Analytics też pozwala tworzyć w uproszczonej formie tego typu raporty, jednakże są to mocno ograniczone rozwiązania, dlatego też Google stworzyło całkowicie autonomiczne rozwiązanie pozwalające tworzyć zaawansowane raporty, narzędzie które z powodzeniem konkuruje z płatnymi narzędziami, które można spotkać na rynku. GDS pozwala tworzyć spersonalizowane dashboardy oraz oddaje do dyspozycji użytkowników również kreatora dzięki któremu każdy może tworzyć dashboard tak jak mu się podoba.

            Jeśli chodzi o dodatkowe interesujące rozwiązania to warto jest wspomnieć o pobieraniu danych z różnych źródeł, co daje ogromne możliwości, na aktualnej liście znajdują się standardowe aplikacje Google, takie jak: Adwords, Analytics, Search Console czy też Arkusze Google, jak i inne aplikacje zewnętrzne jak YouTube Analytics, Atrybucja 360, czy też wreszcie standardowe bazy danych jak MySQL, PostgreSQL, Cloud SQL. Lista tych aplikacji jest ciągle poszerzana.

            Co jeszcze jest zasługuje na uwagę i podkreślenie to niewątpliwie fakt wystpępowania  możliwości pracy zespołowej nad danym raportem, tak jak to ma miejsce w wielu aplikacjach takich jak np pakiet Microsoft Office. Dzięki temu rozwiązaniu praca z wielu kont nad jednym projektem – raportem – nie jest dziś już problemem.

 

Podsumowanie

 

            Niewątpliwie trzeba powiedzieć, że rozwiązanie które zaproponował gigant z Kalifornii zasługuje na owacje na stojąco i warto już dziś zacząć z niego korzystać aby nabrać biegłości w tego typu działaniach. Raportowanie w dobie XXI wieku jak wiadomo stało się normą i konieczność pracowania przez analityków i managerów w grupach zespołowych w dobie Internetu będzie trwała zawsze. Odważny krok mający na celu stworzenie aplikacji darmowej i w pełni odpowiadającej na potrzeby współczesnego marketingu i analityki biznesowej oraz zapowiadający się obiecująco na przyszłość powinien zwrócić uwagę nie jednego specjalisty z branży.


Głosów: 9.8/10 (40 Głosujących)


Sitepromotor Google Sitepromotor narzędzia Google Sitepromotor narzędzia Google Sitepromotor Google Data Studio Sitepromotor narzędzia Google Sitepromotor narzędzia Google Sitepromotor Google

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor Google

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor narzędzia Google SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor narzędzia Google Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor narzędzia Google Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor narzędzia Google Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor Google Data Studio Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor Google Politechnika Wrocławska Sitepromotor narzędzia Google WP money Sitepromotor narzędzia Google Dospel Sitepromotor Google Magellan Sitepromotor Google Data Studio Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor Google Data Studio Castrol Sitepromotor Google Data Studio eGospodarka Sitepromotor narzędzia Google OEX

Referencje

Sitepromotor narzędzia GoogleSitepromotor narzędzia GoogleSitepromotor narzędzia GoogleSitepromotor narzędzia GoogleSitepromotor narzędzia Google

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor Google Data Studio Sitepromotor