SEO

Emotikony / emoji / emotki do skopiowania w meta opisach Google

Wiele osób, które korzystają z wyszukiwarki internetowej zapewne raz na jakiś czas trafiają na strony, u których w samym tytule na górze pojawiają się ikonki znane nam z użytkowanych powszechnie komunikatorów. Tak właśnie jak w sieci społecznościowej i w komunikatorach można teraz też używać w sieci ikonek, które będą się wyświetlały w tytule Waszej witryny internetowej. Korzystanie z nich może niewątpliwie zwiększyć klikalność strony internetowej o czym przeczytacie w poniższym artykule.

 

Sitepromotor emoji

 

Historia emotikon


Pierwszy raz emotikonka została użyta około roku 1982, w którym to amerykański naukowiec Scott Fahlam zaproponował użycie znaków :-) do oznaczenia treści pozytywnej, natomiast :-( do oznaczenia treści poważnej. Od tego czasu emotikony coraz częściej zaczęły funkcjonować w cyfrowej komunikacji oraz zaczęły przybierać coraz to bardziej złożone formy. Prekursorami w tej dziedzinie niewątpliwie byli Japończycy, którzy stworzyli masę dodatkowych kombinacji zwanych kaomoji (przykładowo (*^‿^*) albo (o_O)).
Za twórcę emoji w obecnej formie uznawany jest Shigetaka Kurita, który jako pierwszy zaproponował dodanie emotki w kształcie serca do pagerów. Szerokie rozpowszechnianie emoji rozpoczęło się w 2010 roku, kiedy to przypisano konkretnym emocjom kody Unicode. Od tego czasu każda z nich została oznaczona taką samą grafiką. Każdy z twórców mógł zatem dowolnie zaprojektować swoją ikonę. Oprócz dodatkowych emocji, do konkretnych kodów zostały przypisane również uśmieszki, które aplikacje mogły rozpoznać i zamienić na swoje odpowiedniki graficzne.


Emoji w ramach social SEO


Zapewne Ci, którzy korzystali z komunikatora Gadu-Gadu w latach 90-tych pamiętają pierwsze jego wydania i radość z faktu komunikowania się z kimś kto siedzi „ po drugiej stronie ekranu”. Jeszcze starsi pewnie pamiętają czasy starego poczciciwego internet relay chat – zwanego swego czasu IRC'em. Tam po dziś dzień komunikują się zapewne starsi wyjadacze i specjaliści z branży IT, a w szczególności Ci, którzy zajmują się administrowaniem systemów Unixowych jak i programiści wszelkich innych specjalności.
Nie ma się więc czemu dziwić, że emotikony wyrażające emocje powinny być też dostępne w ramach wyszukiwarki, która przecież bazuje na tekście i kodzie. I nie ma nic w tym dziwnego, że korzystanie z tego typu rozwiązania ma wpływ na jakość SEO, a dlaczego? Dlatego, że wyróżnia to naszą witrynę spośród gąszczu innych i zawsze może to być błahy powód do tego aby na nią wejść, co jest znacznym plusem.
Poniżej zamieszczamy kilkadziesiąt najpopularniejszych emoji / emotikonek do skopiowania.

 

Emotikony z emocjami do skopiowania

 

😀 😁 😂 🤣 😃 😄 😅 😆 😉 😊 😋 😎 😍 😘 😗 😙 😚 ☺️ 🙂 🤗 🤩 🤔 🤨 😐 😑 😶 🙄 😏 😣 😥 😮 🤐 😯 😪 😫 😴 😌 😛 😜 😝 🤤 😒 😓 😔 😕 🙃 🤑 😲 ☹️ 🙁 😖 😞 😟 😤 😢 😭 😦 😧 😨 😩 🤯 😬 😰 😱 😳 🤪 😵 😡 😠 🤬 😷 🤒 🤕 🤢 🤮 🤧 😇 🤠 🤡 🤥 🤫 🤭 🧐 🤓 😈 👿 👹 👺 💀 👻 👽 🤖 💩 😺 😸 😹 😻 😼 😽 🙀 😿 😾

 

Emoji ze zwierzętami do skopiowania :

 

 🌎 🌍 🌏 🐶 🐱 🐭 🐹 🐰 🦊 🐻 🐼 🐨 🐯 🦁 🐮 🐷 🐽 🐸 🐵 🙈 🙉 🙊 🐒 🐔 🐧 🐦 🐤 🐣 🐥 🦆 🦅 🦉 🦇 🐺 🐗 🐴 🦄 🐝 🐛 🦋 🐌 🐚 🐞 🐜 🦗 🕷 🕸 🦂 🐢 🐍 🦎 🦖 🦕 🐙 🦑 🦐 🦀 🐡 🐠 🐟 🐬 🐳 🐋 🦈 🐊 🐅 🐆 🦓 🦍 🐘 🦏 🐪 🐫 🦒 🐃 🐂 🐄 🐎 🐖 🐏 🐑 🐐 🦌 🐕 🐩 🐈 🐓 🦃 🕊 🐇 🐁 🐀 🐿 🦔 🐾 🐉 🐲 

 

Emotiokonki z pogodą do skopiowania

 

💫 ⭐️ 🌟 ✨ ⚡️ ☄️ 💥 🔥 🌪 🌈 ☀️ 🌤 ⛅️ 🌥 ☁️ 🌦 🌧 ⛈ 🌩 🌨 ❄️ ☃️ ⛄️ 🌬 💨 💧 💦 ☔️ ☂️ 🌊 🌫🌞 🌝 🌛 🌜 🌚 🌕 🌖 🌗 🌘 🌑 🌒 🌔 🌙 

 

Emotki z roślinami do skopiowania :

 

🌵 🎄 🌲 🌳 🌴 🌱 🌿 ☘️ 🍀 🎍 🎋🍃 🍂 🍁 🍄 🌾 💐 🌷 🌹 🥀 🌺 🌸 🌼 🌻

 

To jak wygląda emotikony można sprawdzić wpisując podstawowe słowo do wyszukiwarki - „emoji”. Po wyszukaniu pojawią się oczywiście witryny, które pokazują nam serwisy umożliwiające skorzystanie z tychże ikon. Jednym z serwisów jest: https://www.emojicopy.com/ i warto na nim przejrzeć możliwe i dostępne warianty ikon, których kody można skopiować. Podobnież Ci, którzy korzystają z takich rozwiązań jak Wordpress są uprzywilejowani pod tym względem – wystarczy, że zainstalują sobie w Yoast SEO i tam mogą dokonywać wszelkich niezbędnych poprawek.


Podsumowanie


Jak wiadomo tworzenie treści na stronach bywa bardzo czasochłonne i żmudne. Nie da się również ukryć iż „ubranie” wszystkiego w odpowiednie słowa i barwy aby od strony ecommerce  było to chwytliwe może zająć nieco więcej czasu i nie każdy umie się tym zająć. Dlatego też dla każdego social marketingowca i specjalisty w dziedzinie copywritingu czy też „zwykłego” SEO'wca ważne są takie właśnie dodatkowe „bajery”, którymi mogą zachęcić innych do wchodzenia na stronę.
Warto jeszcze raz podkreślić – co prawda emotikony w opisach meta title i description nie są najważniejsze, to jednak warto się nimi zainteresować aby można było w przyszłości dokonywać większej konwersji z witryny.

 


Głosów: 9.8/10 (38 Głosujących)


Sitepromotor Emotikony w meta Sitepromotor Emotikony w meta Sitepromotor znaczenie emoji Sitepromotor znaczenie emoji Sitepromotor emoji Sitepromotor znaczenie emoji Sitepromotor Emotikony w meta
Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor Emotikony w meta

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor znaczenie emoji SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor znaczenie emoji Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor emoji Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor emoji Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor emoji Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor znaczenie emoji Politechnika Wrocławska Sitepromotor Emotikony w meta WP money Sitepromotor emoji Dospel Sitepromotor emoji Magellan Sitepromotor znaczenie emoji Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor emoji Castrol Sitepromotor Emotikony w meta eGospodarka Sitepromotor emoji OEX

Referencje

Sitepromotor Emotikony w metaSitepromotor Emotikony w metaSitepromotor Emotikony w metaSitepromotor Emotikony w metaSitepromotor Emotikony w meta

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor Emotikony w meta Sitepromotor