SEO

Podatek z reklam na Facebook

Jak wiadomo prowadzenie swojego konta społecznościowego na Facebook jest dla wielu osób formą zarobkowania, bo nie ukrywajmy – możliwość wyświetlania reklam z Facebook Ads niesie ze sobą konieczność uiszczenia podatku VAT i dochodowego. Wszak czy wszyscy muszą się rozliczać z tego tytułu z fiskusem? W tym artykule postaramy się o tym napisać!

 

Sitepromotor reklama na facebook

Jakie cele?

 

To jak się będziesz rozliczał ze swoich zysków na Facebook jest zależne od tego jaką formę wybierasz, czy cele prywatne, czy też biznesowe. W zasadzie powinno być to zrozumiałe, ale nie dla każdego dlatego warto o tym na początku powiedzieć. Zatem są dwie możliwości:

 

  • Reklama dla celów prywatnych – tutaj niestety nie ujmiesz w kosztach uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na Facebook Ads, ale za to będzie doliczony podatek VAT, wszystkie formalności podatkowe zostaną załatwione, zaś kwota która pojawi się na fakturze jest ostateczną kwotą jaką masz do zapłacenia;

  • Reklama dla celów biznesowych – tutaj z kolei jest możliwość wpisania w koszta wydatków na Facebook Ads, ale z kolei będzie trzeba samodzielnie rozliczyć się z podatku VAT i dochodowego. No i warto jeszcze wspomnieć, że w zależności od tego czy faktura przyjdzie od Facebook Sp. z o.o., czy też irlandzkiej spółki trzeba będzie dopisać VAT (23%) lub też nie – jeśli chodzi o fakturę z Irlandii, to trzeba będzie właśnie ten podatek samodzielnie doliczyć.

 

Warto wspomnieć, że jeśli zatem decydujesz się na jakieś rozwiązanie warto jest przemyśleć decyzję, ponieważ potem w Menedżerze Reklamy ciężko będzie to zmienić.

Jeśli chodzi o osoby fizycznie nie prowadzące działalności gospodarczej, powinny one zaznaczyć w Menedżerze, iż nie tworzą reklam na cele biznesowe i wtedy będą miały spokojne sumienie, ponieważ Facebook samodzielnie naliczyc stawkę VAT i odprowadzi ją w Irlandii no i w Polsce nie będzie trzeba się rozliczać z fiskusem.

Jeśli jednak chodzi o przedsiębiorców to muszą oni zaznaczyć w rubryce, iż tworzą reklamy na cele biznesowe i takie jednostki muszą się potem rozliczać zarówno z VAT jak i podatku dochodowego, w zależności od tego jaką mają formę rozliczeń z fiskusem.

 

Podatek u źródła a podatek dochodowy a reklamy na Facebook

 

Jak wiadomo podatek u źródła jest pobierany od transakcji w obrocie międzynarodowym, a do obliczenia i zapłaty podatku jest zobowiązany dokonujący wpłaty. Co to oznacza w praktyce? Ni mniej ni więcej to, iż kupując reklamy na Facebook należy zapłacić 20% wysokości opłat poniesionych na promocję. Czy jest możliwość aby uniknąć zapłacenia tego podatku? Jak się okazuje – tak, trzeba tylko posiadać certyfikat rezydencji podatkowej Facebook.

W praktyce jest bardzo trudno zdobyć taki certyfikat, a nawet jeśli się go zdobędzie to uznanie go przez urząd skarbowy zależny jest od indywidualnej decyzji urzędnika, który będzie rozpatrywał dokumentację. Kolejna ważna sprawa to oczywiście konieczność złożenia dokumentacji w postaci sprawozdania, druk IFT-2R do końca marca za rok poprzedni. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z konsekwencjami w postaci kar finansowych.

 

Podsumowanie

 

Niewątpliwie kwestie rozliczania się z fiskusem z reklam na Facebook są dla wielu osób niezrozumiałe i w sumie nie ma się co dziwić bo jest to kwestia nowości, która dopiero raczkuje u nas w kraju. W każdej sprawie indywidualnej warto jest się spytać bezpośrednio u swojego księgowego, który niewątpliwie najlepiej pewnie będzie wiedział jak się zająć każdym rozliczeniem w waszej sprawie.

W naszym artykule przedstawiliśmy Wam ścisłe minimum, które mamy nadzieję nieco Wam sytuację rozjaśniło, pamiętajcie jednak aby koniecznie w każdej sprawie rozliczeń skarbowych zaczerpnąć fachowej pomocy u swoich księgowych.

 


Głosów: 10.0/10 (30 Głosujących)


Sitepromotor reklama na facebook Sitepromotor porady marketingowe Sitepromotor reklama na facebook Sitepromotor podatek z reklam Sitepromotor reklama na facebook Sitepromotor podatek z reklam Sitepromotor reklama na facebook
Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor porady marketingowe

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor reklama na facebook SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor podatek z reklam Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor porady marketingowe Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor reklama na facebook Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor podatek z reklam Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor porady marketingowe Politechnika Wrocławska Sitepromotor podatek z reklam WP money Sitepromotor porady marketingowe Dospel Sitepromotor podatek z reklam Magellan Sitepromotor podatek z reklam Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor podatek z reklam Castrol Sitepromotor porady marketingowe eGospodarka Sitepromotor porady marketingowe OEX

Referencje

Sitepromotor podatek z reklamSitepromotor podatek z reklamSitepromotor podatek z reklamSitepromotor podatek z reklamSitepromotor podatek z reklam

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor podatek z reklam Sitepromotor