Ciekawostki

Messenger dla biznesu na Facebook

Aktualnie w Polsce Facebook posiada ponad 14 milionów aktywnych użytkowników, z czego mnóstwo z nich korzysta również z czata na stronie. Mając na względzie popularność oraz powszechność tego rozwiązania sama firma dostrzegła też możliwość dodatkowego pozyskania kolejnych klientów, którzy z kolei dla celów biznesowych będą mogli to rozwiązanie zaimplementować na swoich stronach www w postaci –> Messengera dla biznesu, które pozwoli prowadzić rozmowy między osobami na żywo właśnie przez stronę, bez konieczności wchodzenia na Facebook.com.

 

            Sitepromotor Messenger dla biznesu Messenger dla biznesu na Facebook

 

          Nie zaimplementowałeś tego rozwiązania jeszcze u siebie – w zasadzie nie ma się co dziwić, bo jest na dzień pisania tego arta bynajmniej dopiero w fazie testów – przyjdzie Ci jednak nieco poczekać na taką sposobność, bo na razie rozwiązanie to jest dopiero w fazie testów, niemniej jednak już dziś warto zapoznać się z tą wersją chata.

 

Consumer Chat

 

            Bo tak właśnie nazywa się ta wtyczka, niewątpliwie bardzo usprawnia kontakt z klientami, którzy posiadają też swoje konta społecznościowe na Facebook. Jak wiadomo już dziś rozwiązanie to jest darmowe i chociaż jest dopiero w fazie testów, jest też udostępnione dla  takich firm między innymi jak Air France, Zalando i Aviva., wszak jak się okazuje można się zapisać na listę oczekujących – co może brzmi na pierwszy 'rzut oka' dość tajemniczo.

            Czy oznacza to, że nie można z tego jeszcze korzystać? Jak się z kolei okazuje, można – co może znów dziwić – niemniej jednak taka powiedzmy „okrojona” wersja tej „nowej zabawki” Facebook jest dostępna dla rozwiązań biznesowych już dziś, nazywa się ona jako Consumer Chat Plugin.

            Co jest atutem tego rozwiązania? Niewątpliwie możliwość przeglądania historii jest bardzo przydatna, bo w każdej chwili na innym urządzeniu może ktoś przejrzeć historię i wrócić do rozmowy, dodatkowymi atutami są między innymi takie kwestie jak płatności, rich media albo np. przetwarzanie języka naturalnego.

 

Jak zainstalować oprogramowanie?

 

            Okazuje się dopóki oficjalna wersja nie będzie dostępna globalnie to trzeba próbować inaczej implementować takie rozwiązanie. I tak na przykład mamy możliwość dodania wtyczki przez ściągnięcie właśnie wtyczki do Wordpressa i wskazanie w niej fanpage, który nas interesuje i w ten sposób bez konieczności wchodzenia na stronę – fanpage danej firmy można prowadzić rozmowę.

            Kolejna możliwość implementacji polega na dodaniu skryptu do strony, który z kolei  kieruje widgeta  do aplikacji Messenger. Po naciśnięciu przycisku oczywiście otwiera się oddzielna zakładka, która pozwala na komunikację z profilami prywatnymi. Oczywiście rozwiązanie, o którym można umożliwia w skrypcie dokonywaniu zmian takich, które polegają na dopasowaniu godzin odpowiadania na wiadomości, możliwości kontaktu przez e-mail oraz wiele innych drobnych ustawień.

 

Podsumowanie

 

            Niewątpliwie trzeba przyznać, że nowe rozwiązanie mocno uprości przepływ informacji pomiędzy firmami oraz klientami, którzy zamiast szukać odpowiedzi na różne pytania na profilach firm, będą mogli bezpośrednio zadawać pytania na stronie firmy. Trzeba jeszcze nieco czasu poczekać zanim oficjalna wersja będzie podana do pobrania i zainstalowania na stronach firmowych, ale już dziś jak widać można cieszyć się podstawową nie-finalną wersją na stronach. Zachęcamy wszystkich do testowania tego rozwiązania!


Głosów: 10.0/10 (36 Głosujących)


Sitepromotor Messenger dla biznesu Sitepromotor Messenger dla biznesu Sitepromotor Messenger dla biznesu Sitepromotor facebook Messenger Sitepromotor facebook Messenger Sitepromotor facebook Messenger Sitepromotor facebook Messenger

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor facebook Messenger

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor Messenger dla firm SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor Messenger dla firm Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor facebook Messenger Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor Messenger dla firm Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor Messenger dla firm Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor Messenger dla biznesu Politechnika Wrocławska Sitepromotor Messenger dla firm WP money Sitepromotor Messenger dla firm Dospel Sitepromotor Messenger dla firm Magellan Sitepromotor Messenger dla firm Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor facebook Messenger Castrol Sitepromotor facebook Messenger eGospodarka Sitepromotor facebook Messenger OEX

Referencje

Sitepromotor Messenger dla firmSitepromotor Messenger dla firmSitepromotor Messenger dla firmSitepromotor Messenger dla firmSitepromotor Messenger dla firm

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor Messenger dla biznesu Sitepromotor