BLOG

Czy istnieje w ogóle coś takiego jak pozycjonowanie z gwarancją?

Po statystykach odwiedzalności naszej strony widać, że klienci coraz częściej szukając firmy zajmującej się pozycjonowaniem oczekują "gwarancji" pozycji. Firmy SEO prześcigają się w zapewnieniach o udzielanej gwarancji. Jednak czy faktycznie są w stanie zagwarantować pozycje?

 

Prawda jest taka, że zagwarantować się nic nie da! Dlaczego? Ponieważ Google jest firmą prywatną z udziałem ponad 97% w rynku wyszukiwania, robi więc co mu się żywnie podoba. Przy generowaniu rankingu biorą pod uwagę ponad 250 czynników, których nigdzie nie upubliczniają. Dokonując zmian w algorytmach, tzw. update'ów takich jak Pingwin czy Panda, dokonują istotnych przetasowań bez jakichkolwiek wcześniejszych sygnałów czy ostrzeżeń. Nie da się więc przewidzieć co będzie, a tym bardziej zagwarantować, że Google nie wdroży kolejnych zmian, które odwrócą ranking do góry nogami.
 
Jakiekolwiek więc gwarantowanie konkretnych pozycji jest czystą demagogią. Można zagwarantować, że dołoży się wszelkich starań oraz użyje całej swojej wiedzy w celu osiągnięcia pozycji, ale nie zagwarantować określonych pozycji!
 
Czy w takiej sytuacji możemy w ogóle mówić o pozycjonowaniu z gwarnacją?
Uważam, że jeśli jasno się przedstawi sytuację klientowi, i zaznaczy, że gwarancja nie dotyczy stricte zajmowanych pozycji, a jedynie opłat pobieranych za osiągnięte pozycje - to owszem. My gwarantujemy, że nie pobierzemy ani grosza za określone słowo kluczowe, jeśli nie znajdzie się ono w TOP10 wyników wyszukiwania.

Głosów: 8.4/10 (30 Głosujących)Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor