BLOG

Google Optimize – czym jest i do czego służy

Jak wiadomo odpowiednio prowadzona kampania marketingowa ma na celu pozyskanie odpowiedniego współczynnika zwrotu kosztów, nie zawsze jednak przynosi ona odpowiednie efekty nawet jeśli prowadzone działania podlegają ciągłej optymalizacji. Pozostaje zawsze bowiem problem współczynnika konwersji albo sporej liczby odrzuceń, które zależne są od samej budowy i kształtu graficznego strony.

 

Sitepromotor seo google_optimize       

Czym zatem spowodowane są tego typu problemy?

 

            Jak wiesz, ludzie często zniechęcają się do robienia zakupów nawet z błahego powodu jakim jest nieodpowiednia budowa strony, która odstrasza albo nie pozwala wręcz szybko dotrzeć do poszukiwanego produktu. Co zatem można z tym fantem zrobić, aby dociec co w budowie strony generuje tego typu problemy? Trzeba skorzystać z narzędzia Google Optimize, które pozwoli odpowiedzieć na te i tym podobne pytania!

 

Czym właściwie jest Google Optimize

 

            Jest to narzędzie, które pozwala w prosty sposób ingerować w surowy kod strony i analizować tego typu zagadnienia, które pozwolą sprawdzić, która wersja strony jest korzystniejsza dla użytkownika końcowego. Podobnież jak w przypadku Google Tag Managera, narzędzie pozwala prostą integrację z innymi narzędziami Google, takimi jak np. Analytics.

 

Czego potrzeba, aby korzystać z GO i jak wstępnie skonfigurować konto?

 

            Po pierwsze musisz mieć – rzecz oczywista – konto w Analytics, które powinno mieć takiego samego e-maila jak w przypadku GO, ponieważ uprości to późniejsze działania w ramach obu aplikacji. Trzeba też pamiętać o tym, że będziemy potrzebować Menadżer tagów Google, który pozwala śledzenie zdarzeń oraz będziemy potrzebować Google Chrome z wtyczką o nazwie Google Optimize.

            Na samym początku należy założy konto pod adresem: https://www.google.com/analytics/optimize/, później trzeba przejść do tworzenia nowego „kontenera”, który najlepiej jest nazwać nazwą naszej domeny, która będzie poddawana analizie. Następnie warto jest zainteresować się kwestią połączenia konta z Analytics w celu swobodnego przepływu danych pomiędzy nimi na przyszłość, w tym celu należy kliknąć: „Link to Analytics”. Następnie wiadomą sprawą jest, iż trzeba zaimplementować do stron analizowanych fragment kodu, który będzie za to odpowiadał.

            Większość informacji odnośnie instalacji GO znajdziesz na stronie anglojęzycznej, jeśli jednak nie znasz się na tyle, aby tę kwestię ogarnąć, na pewno nie obejdzie się bez pomocy webmastera, chyba że zastosujesz drugą metodę, która polega na skorzystaniu z Google Tag Managera, w nim należy wykonać następujące kroki:

 

1.Uruchamiasz Google Tag Manager – tworzysz nowy Tag;

2.Typ tagu – Google Optimize;

  1. Podajemy dwa identyfikatory – jeden tyczy się oczywiście samego Google Analytics, a można go znaleźć w ścieżce: Analytics – Administracja – Usługa – Informacje o śledzeniu – Kod śledzenia , drugi tyczy się kwestii identyfikatora Kontenera (spójrz do instrukcji snippet Google Optimize);
  2. Definiujesz regułę dla wybranych stron lub całego serwisu;
  3. Sprawdzanie działania trybu debugowania, czy działa w trybie debuggera i następnie..;
  4. Publikujemy oraz...;

3.Staramy się wdrożyć na końcu kod minimalizujący migotanie strony.

 

 

Podsumowanie

 

            Niewątpliwie w XXI wieku narzędzia dające szansę na analizę zagadnień funkcjonowania stron i zaawansowanych, dużych serwisów mają prawo bytu i są coraz bardziej pożądane z punktu widzenia udoskonalania już zaprojektowanych i funkcjonujących serwisów, ponieważ pozwalają odpowiadać na mnóstwo pytań „A/B” (które dla niewtajemniczonych oznaczają pozyskiwanie od potencjalnego Kowalskiego odpowiedzi na pytanie: „czy guzik w serwisie powinien być koloru zielonego czy czerwonego”) i dzięki statystykom z takich aplikacji jak Analytics skutecznie sugerować mądre i pożądane zmiany programistyczne na przyszłość.

            Trzeba powiedzieć sobie wprost, że narzędzie Google Tag Manager jak na darmową wersję dostarczaną przez giganta z Kalifornii jest bardzo zaawansowane i może z powodzeniem konkurować z takimi aplikacjami specjalistycznymi jak Optimizely i Marketizer, chociaż pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Mimo wszystko zachęcamy już dziś do tego, aby zapoznać się z tym narzędziem i korzystać aby udoskonalać swoje serwisy!

 


Głosów: 10.0/10 (30 Głosujących)


Sitepromotor Google Optimize Sitepromotor narzędzia google Sitepromotor narzędzia google Sitepromotor narzędzia google Sitepromotor narzędzia google Sitepromotor Google Optimize Sitepromotor seo

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor Google Optimize

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor narzędzia google SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor google tag manager Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor seo Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor seo Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor narzędzia google Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor google tag manager Politechnika Wrocławska Sitepromotor seo WP money Sitepromotor seo Dospel Sitepromotor narzędzia google Magellan Sitepromotor google tag manager Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor seo Castrol Sitepromotor narzędzia google eGospodarka Sitepromotor seo OEX

Referencje

Sitepromotor google tag managerSitepromotor google tag managerSitepromotor google tag managerSitepromotor google tag managerSitepromotor google tag manager

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor narzędzia google Sitepromotor