BLOG

Google Optimize – czym jest i do czego służy

Jak wiadomo odpowiednio prowadzona kampania marketingowa ma na celu pozyskanie odpowiedniego współczynnika zwrotu kosztów, nie zawsze jednak przynosi ona odpowiednie efekty nawet jeśli prowadzone działania podlegają ciągłej optymalizacji. Pozostaje zawsze bowiem problem współczynnika konwersji albo sporej liczby odrzuceń, które zależne są od samej budowy i kształtu graficznego strony.

 

Sitepromotor Google Optimize google_optimize       

Czym zatem spowodowane są tego typu problemy?

 

            Jak wiesz, ludzie często zniechęcają się do robienia zakupów nawet z błahego powodu jakim jest nieodpowiednia budowa strony, która odstrasza albo nie pozwala wręcz szybko dotrzeć do poszukiwanego produktu. Co zatem można z tym fantem zrobić, aby dociec co w budowie strony generuje tego typu problemy? Trzeba skorzystać z narzędzia Google Optimize, które pozwoli odpowiedzieć na te i tym podobne pytania!

 

Czym właściwie jest Google Optimize

 

            Jest to narzędzie, które pozwala w prosty sposób ingerować w surowy kod strony i analizować tego typu zagadnienia, które pozwolą sprawdzić, która wersja strony jest korzystniejsza dla użytkownika końcowego. Podobnież jak w przypadku Google Tag Managera, narzędzie pozwala prostą integrację z innymi narzędziami Google, takimi jak np. Analytics.

 

Czego potrzeba, aby korzystać z GO i jak wstępnie skonfigurować konto?

 

            Po pierwsze musisz mieć – rzecz oczywista – konto w Analytics, które powinno mieć takiego samego e-maila jak w przypadku GO, ponieważ uprości to późniejsze działania w ramach obu aplikacji. Trzeba też pamiętać o tym, że będziemy potrzebować Menadżer tagów Google, który pozwala śledzenie zdarzeń oraz będziemy potrzebować Google Chrome z wtyczką o nazwie Google Optimize.

            Na samym początku należy założy konto pod adresem: https://www.google.com/analytics/optimize/, później trzeba przejść do tworzenia nowego „kontenera”, który najlepiej jest nazwać nazwą naszej domeny, która będzie poddawana analizie. Następnie warto jest zainteresować się kwestią połączenia konta z Analytics w celu swobodnego przepływu danych pomiędzy nimi na przyszłość, w tym celu należy kliknąć: „Link to Analytics”. Następnie wiadomą sprawą jest, iż trzeba zaimplementować do stron analizowanych fragment kodu, który będzie za to odpowiadał.

            Większość informacji odnośnie instalacji GO znajdziesz na stronie anglojęzycznej, jeśli jednak nie znasz się na tyle, aby tę kwestię ogarnąć, na pewno nie obejdzie się bez pomocy webmastera, chyba że zastosujesz drugą metodę, która polega na skorzystaniu z Google Tag Managera, w nim należy wykonać następujące kroki:

 

1.Uruchamiasz Google Tag Manager – tworzysz nowy Tag;

2.Typ tagu – Google Optimize;

  1. Podajemy dwa identyfikatory – jeden tyczy się oczywiście samego Google Analytics, a można go znaleźć w ścieżce: Analytics – Administracja – Usługa – Informacje o śledzeniu – Kod śledzenia , drugi tyczy się kwestii identyfikatora Kontenera (spójrz do instrukcji snippet Google Optimize);
  2. Definiujesz regułę dla wybranych stron lub całego serwisu;
  3. Sprawdzanie działania trybu debugowania, czy działa w trybie debuggera i następnie..;
  4. Publikujemy oraz...;

3.Staramy się wdrożyć na końcu kod minimalizujący migotanie strony.

 

 

Podsumowanie

 

            Niewątpliwie w XXI wieku narzędzia dające szansę na analizę zagadnień funkcjonowania stron i zaawansowanych, dużych serwisów mają prawo bytu i są coraz bardziej pożądane z punktu widzenia udoskonalania już zaprojektowanych i funkcjonujących serwisów, ponieważ pozwalają odpowiadać na mnóstwo pytań „A/B” (które dla niewtajemniczonych oznaczają pozyskiwanie od potencjalnego Kowalskiego odpowiedzi na pytanie: „czy guzik w serwisie powinien być koloru zielonego czy czerwonego”) i dzięki statystykom z takich aplikacji jak Analytics skutecznie sugerować mądre i pożądane zmiany programistyczne na przyszłość.

            Trzeba powiedzieć sobie wprost, że narzędzie Google Tag Manager jak na darmową wersję dostarczaną przez giganta z Kalifornii jest bardzo zaawansowane i może z powodzeniem konkurować z takimi aplikacjami specjalistycznymi jak Optimizely i Marketizer, chociaż pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Mimo wszystko zachęcamy już dziś do tego, aby zapoznać się z tym narzędziem i korzystać aby udoskonalać swoje serwisy!

 


Głosów: 10.0/10 (30 Głosujących)


Sitepromotor narzędzia google Sitepromotor seo Sitepromotor narzędzia google Sitepromotor Google Optimize Sitepromotor Google Optimize Sitepromotor seo Sitepromotor google tag manager

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor google tag manager

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor Google Optimize SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor seo Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor narzędzia google Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor seo Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor google tag manager Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor seo Politechnika Wrocławska Sitepromotor narzędzia google WP money Sitepromotor seo Dospel Sitepromotor Google Optimize Magellan Sitepromotor narzędzia google Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor google tag manager Castrol Sitepromotor google tag manager eGospodarka Sitepromotor Google Optimize OEX

Referencje

Sitepromotor narzędzia googleSitepromotor narzędzia googleSitepromotor narzędzia googleSitepromotor narzędzia googleSitepromotor narzędzia google

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor narzędzia google Sitepromotor