BLOG

Dlaczego pozycje w Google ciągle się zmieniają?

Prowadząc własną stronę internetową, zauważyliście na pewno nie raz, że odpytując Google o tą samą frazę kilka razy w ciągu dnia, bywa tak, że otrzymujecie zupełnie różne pozycje.

 

Rotacja bywa ogromna, pozycje potrafią zmienić się nawet kilka razy w ciągu godziny. Zdarza się, że strona na daną frazę jest na 1, 5, 15, 35, 100 pozycji tego samego dnia! Mało tego, czasem odpytując w tej samej chwili z różnych przeglądarek typu Chrome, IE, FireFox otrzymujemy 3 zupełnie różne wyniki (pytając oczywiście o to samo hasło).Z czego mogą wynikać takie różnice?
 
Otóż jest kilka podstawowych rzeczy na które należy zwrócić uwagę :
  1.  czy jesteś zalogowany w Google (np do usługi Gmail)? Jeśli tak, to wyniki mogą być przez Google dostosowywane dla Ciebie - wtedy te strony które wcześniej odwiedziłeś będą serwowane wyżej w wynikach wyszukiwania - w myśl Google wie lepiej czego potrzebujesz :)Wtedy ranking TOP10 może się zupełnie różnić od faktycznego.
  2. nie jesteś zalogowany, ale masz włączoną historię przeglądania, więc Google dostosowuje wyniki podobnie jak w punkcie pierwszym. Tutaj podobnie, ranking może się mocno różnić od faktycznego.
  3. masz włączoną geolokalizację /Google rozpoznał Twoją lokalizację po IP, lub sygnale GPS w smartfonach) i serwuje Ci wyniki zgeolokalizowane. A więc strony dotyczące Twojego zapytania zlokalizowane najbliżej Ciebie będą wyżej w wynikach wyszukiwania od stron z innych regionów Polski.
Obok tych rzeczy na skoki pozycji wpływ mogą mieć również :
  •  Google działa na wielu serwerach (tzw Data Centers), a wyniki są propagowane z czasem z jednego serwera na inne. Po wprowadzeniu zmian, wyniki muszą więc zostać rozpropagowane na wszystkie Data Center, co zajmuje czasem kilka dni. Stąd, korzystając z różnych przeglądarek (Chrome, IE, FF) możesz odpytywać różne DC (Data Center) i stąd otrzymujesz różne wyniki.
  • podczas wdrażania tzw update'ów często mamy doczynienia z tak zwanym Google Dance, kiedy wyniki mocno się tasują, ze względu na fakt, że przeliczana odnowa jest cała baza, wszystkie linki, etc
 

Głosów: 9.9/10 (31 Głosujących)Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor