BLOG

Strona internetowa na 6+

Jeśli planujesz stworzyć stronę internetową lub zmodyfikować istniejącą już witrynę, zastanawiasz się zapewne jakiej firmie powinieneś zlecić to zadanie i na co należy zwrócić uwagę. Firm zajmujących się tworzeniem stron jest bardzo dużo, wystarczy wpisać w Google hasło "projektowanie stron", a otrzymasz długą listę. Jedne kuszą niską ceną, inne obiecują atrakcyjną wizualnie grafikę, a jeszcze inne zachęcają krótkim terminem realizacji. Są to oczywiście istotne sprawy, ale przed złożeniem zamówienia powinieneś zwrócić uwagę na jeszcze kilka elementów...

 

Sitepromotor strony z cmsJedną z najistotniejszych rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę podczas projektowania strony internetowej są adresy URL podstron, które nie powinny mieć charakteru dynamicznego, tylko statyczny. Adres dynamiczny jest adresem, który powstaje w chwili przeglądania przez użytkownika strony. W adresie URL zazwyczaj znajdują się znaki takie jak: „?”, „&”, czy też „=”. Statyczny adres nie posiada wyżej wymienionych znaków i jest bardziej przyjazny dla oka.

Dlaczego jest to ważne? Ponieważ roboty wyszukiwarek mogą mieć kłopot z zaindeksowaniem wszystkich podstron Twojego serwisu w przypadku używania dynamicznych adresów. Jeśli podstrony nie zostaną zaindeksowane, to zmniejszy się liczba osób, które trafią na Twoją stronę.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest mapa witryny, która powinna być wykonana według wytycznych Google dla webmasterów. Dlaczego mapa witryny jest potrzebna? Ponieważ umożliwia robotom łatwe i szybkie zaindeksowanie wszystkich podstron Twojego serwisu. Dzięki mapie witryny robot szybciej indeksuje Twoją stronę, a Ty uzyskujesz większy ruch, w konsekwencji nawet i sprzedaż.
 
Trzecią istotną kwestią jest to, aby panel administracyjny (o ile strona będzie taki posiadać) umożliwiał ustawianie indywidualnych sekcji metatagów dla wszystkich podstron i kategorii serwisu. Dzięki temu zyskasz możliwość szerokiego pozycjonowania nie tylko strony głównej, ale również wszystkich podstron serwisu, co radykalnie zwiększy ruch na stronie.
 
Ważne jest także, aby grafika strony była odpowiednio zoptymalizowana, tzn. była lekka i szybko się ładowała. W Internecie liczy się czas. Użytkownik nie może czekać 30 sekund, aż załaduje się Twoja strona, choćby miała fantastyczną grafikę. Kliknie przycisk Wstecz w przeglądarce i przejdzie na inną stronę, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na czas ładowania strony które można zrobić za pomocą odpowiednich narzędzi do badania czasu ładowania strony.
 
Strony internetowe wykonane w całości w technologii flash być może robią świetne wrażenie, ale kompletnie nie nadają się do pozycjonowania. Jeśli myślisz o promowaniu serwisu w wyszukiwarkach za pomocą pozycjonowania, to zapomnij o stronach wykonanych w całości we flashu. Są one dobre dla gigantów korporacyjnych, takich jak McDonalds czy Coca-Cola, które nie muszą się martwić o ruch z wyszukiwarek.
 
Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia to intuicyjna nawigacja. Zapewne sam sporo czasu poświęcasz na odwiedzanie stron internetowych i nie raz spotkałeś się ze stroną, po której trudno się poruszać. Gdzie są dane kontaktowe? Gdzie jest cennik lub interesujący mnie produkt, albo jak mogę zobaczyć szczegóły? Z tego typu problemami spotykamy się na co dzień, dlatego warto dobrze przemyśleć rozkład strony oraz nawigację. Profesjonalna firma tworząca strony powinna dostarczyć Ci pomocnych informacji ułatwiających zorganizowanie nawigacji, tak aby była intuicyjna dla użytkowników.

Planujesz zmiany w witrynie? Koniecznie sprawdź naszą ofertę na strony CMS lub bezpośrednio skontaktuj się z nami! Jest taniej niż myślisz.

Tagi: strona internetowa, strony internetowe, projektowanie stron, tworzenie stron, strony www, strony z cms


Głosów: 9.8/10 (39 Głosujących)


Sitepromotor strony z cms Sitepromotor strony z cms Sitepromotor strony z cms Sitepromotor strony www Sitepromotor strona internetowa Sitepromotor strony z cms Sitepromotor projektowanie stron

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor strona internetowa

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor strony internetowe SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor strony z cms Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor tworzenie stron Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor projektowanie stron Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor strony www Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor strony z cms Politechnika Wrocławska Sitepromotor strona internetowa WP money Sitepromotor strona internetowa Dospel Sitepromotor strony internetowe Magellan Sitepromotor strony z cms Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor strona internetowa Castrol Sitepromotor strony www eGospodarka Sitepromotor strona internetowa OEX

Referencje

Sitepromotor strona internetowaSitepromotor strona internetowaSitepromotor strona internetowaSitepromotor strona internetowaSitepromotor strona internetowa

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor projektowanie stron Sitepromotor