SEO

Nieco o anchor tekście i jego roli w pozycjonowaniu

Jak wiadomo pisanie tekstów na stronie wiążę się z koniecznością odpowiedniego przygotowania tychże pod kątem wytycznych Google dla webmasterów, które jak zapewne wielu zauważyło ostatnimi czasy są coraz bardziej wyśrubowane. Dlatego też warto jest pamiętać aby pisząc teksty nie tylko odpowiednio mocno przykładać się do nich merytorycznie i maksymalnie wyczerpywać teksty w trakcie pisania artykułów, ale także odpowiednio dbać o formatowanie tekstu, które elementem jest między innymi możliwość odpowiedniego formowania anchorów w tekście. W dzisiejszym opracowaniu napiszemy pokrótce czym jest anchor w tekście i jaka jest jego rola w pozycjonowaniu, zapraszamy do lektury!

 

Sitepromotor anchor

Czym jest anchor i jego znaczenie w SEO

 

 Jeśli chodzi o anchor to jest to opis tekst, grafika tudzież film, który „okala” znajdujący się pod nim link. Tak najkrócej rzecz ujmując. W praktyce jego znaczenie sprowadza się do tego, że od niego często zależy to jak dana strona będzie pozycjonowana pod niektóre słowa/frazy tematyczne. Linki prowadzące do domeny, a pochodzące z dobrych i tematycznie sprofilowanych stron mają ogromną wartość, pod warunkiem iż posiadają dobrze sprofilowane anchor teksty.

I tutaj kryje się sedno sprawy, algorytm Google sprawdza to skąd są linki i czy ich anchory są zbieżne z nazwą domeny, wtedy bowiem uznaje, że są dodawane przez użytkowników zatem są przydatne dla serwisu i sam serwis jest wartościowy.

Jak zatem ustawiać anchor teksty? Pierwotnie warto jest pamiętać o tym aby nie przesadzać z anchorami tekstowymi pod słowa i frazy kluczowe, ponieważ może Google zorientować się, iż ktoś celowo to robi i nałoży kary. Najlepiej oczywiście naturalnie pozyskiwać sporo linków z serwisów społecznościowych, które są wartościowe, niemniej jednak wiadomo iż tak czy siak trzeba pozyskiwać linki silniejsze z serwisów pokrewnych tematycznie i dlatego warto jest umieć je odpowiednio zróżnicować.

  

 

Podsumowanie


 

Niewątpliwie odpowiednio zróżnicowane anchor teksty, szczególnie te tekstowe ustrzegą stronę przez przykrymi konsekwencjami w postaci nałożonych filtrów na domenę za słowa kluczowe lub frazy, które ktoś świadomie umieszcza celem podniesienia domeny w wynikach.

Warto jest pamiętać aby dla serwisów, które szczególnie jako nowe serwisy nie posiadają jeszcze ugruntowanej pozycji oraz dobrych linków pozyskanych w czasie, aby nie przesadzać z dodawaniem anchor tekstów pod nazwami, które stanowią główne słowa i frazy tematyczne, dla takich domen warto podczas linkowania stosować brand tudzież pokrewne frazy, w ten sposób ustrzeże się domenę przez karami.


Głosów: 8.5/10 (30 Głosujących)


Sitepromotor seo Sitepromotor optymalizacja stron Sitepromotor seo Sitepromotor anchor Sitepromotor optymalizacja stron Sitepromotor seo Sitepromotor anchor
Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor optymalizacja stron

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor tekst SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor tekst Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor seo Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor optymalizacja stron Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor tekst Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor anchor Politechnika Wrocławska Sitepromotor anchor WP money Sitepromotor anchor Dospel Sitepromotor optymalizacja stron Magellan Sitepromotor anchor Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor optymalizacja stron Castrol Sitepromotor seo eGospodarka Sitepromotor seo OEX

Referencje

Sitepromotor anchorSitepromotor anchorSitepromotor anchorSitepromotor anchorSitepromotor anchor

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor tekst Sitepromotor