BLOG

Google a komunikaty : Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze lub Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów

Czy znalazłeś w Google przy adresie swojej strony komunikat "Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze " lub "Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów"?

 

Twoja witryna prawdopodobnie została więc zawirusowana. W jaki sposób? Są co najmniej dwie podstawowe możliwości z prawdopodobieństwem 60% do 40%.

W 40% zawirusowanie i pokazywanie przez Google komunikatów :  "Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze " lub "Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów" - wynika z faktu, że Ty, lub inna osoba posiadająca dostęp do kodu źródłowego strony ma zawirusowany komputer i nieodpowiednio zabezpieczony program do łączenia się z serwerem ftp (tzw. klienta ftp). Przez to, po zainfekowaniu komputera ofiary haker może uzyskiwać dostęp do wszystkich zdefiniowanych w kliencie ftp danych serwerów ftp, następnie łączyć się z nimi i infekować kolejne strony, czego efektem może być poniższa informacja w Google.

 

Co należy zrobić, gdy zobaczysz w wyniakach Google komunikat "Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze " lub "Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów" przy swojej stronie? 

 

  • Zadbać przede wszystkim o porządny i wydajny program antywirusowy na swoim komputerze, przeskanować komputer i usunąć ewentualne wirusy.
  • Z klienta ftp usunąć dane łączenia z ftp, lub ściągnąć takiego klienta który umożliwia szyfrowanie danych.
  • Ponadto należy oczyścić kod źródłowy ze złośliwych fragmentów kodu, które mogą powodować przenoszenie na inne strony lub np potajemnie instalować wirusa u odwiedzającego internauty.  
  • Dalej należy zmienić hasło do serwera ftp. Operacja skanowania i oczyszczenia komputera oraz usunięcia danych z klienta ftp i / lub   zabezpieczenia ich hasłem powinna wystąpić u wszystkich osób posiadających dostęp do Twojej strony.
  • Na sam koniec należy zgłosic w Google poprzez Google Search Console, że witryna została oczyszczona


Nie jesteś w stanie sam oczyścić strony z wirusów? Zgłoś się do nas - pomożemy!


W 60% procentach zawirusowanie / włamanie na stronę może być jednak efektem dziurawego oprogramowania CMS lub uruchomionych w nim dodatków. Mianowicie jeśli Twoja strona została oparta o któryś z darmowych i ogólnodostępnych systemów CMS najczęściej typu Wordpress / Joomla - oraz prawdopodobnie nie jest od dawna aktualizowana -  to jest i będzie w dużym stopniu podatna na ataki hakerskie. 


Dlaczego? Ponieważ kod źródłowy CMSów Joomla i Wordpress jest ogólnie dostępny dla każdego w Internecie. A więc, każdy może go ściągnąć, przeanalizować, poznać strukturę i jego słabe strony, etc. Dzięki temu potem łatwiej jest szukając stron opartych o te systemy wykorzystać ich słabe strony i włamać się. Efekt może wyglądać jak poniżej.

Co należy zrobić?

  • W pierwszej kolejności usunąć wirusa z kodu źródłowego strony / ewentualnie wgrać czystą wersję CMSa,
  • Następnie zaktualizować oprogramowanie do możliwie najnowszej wersji
  • Oraz dla pewności można zmienić też hasło do serwera ftp.

 

Należy jednak pamiętać, że po jakimś czasie ta sytuacja może się niestety powtarzać, stąd jeśli masz już dosyć otrzymywania informacji od klientów, kontrahentów i przypadkowych internautów, że znów Twoja strona została shakowana, że pojawiają się jakieś dziwne chińskie znaczki, a Google informuje "Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze" lub "Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów"  to zgłoś się do nas!  Zaproponujemy Ci nasz autorski CMS, od A do Z napisany wyłącznie przez nas, które - zagwarantuje Ci dużo większe bezpieczeństwo, Święty spokój i mniej stresu!

 

 


Głosów: 8.4/10 (30 Głosujących)Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor