BLOG

Google for Jobs – nowa inicjatywa

Jak wiadomo rynek pracy ciągle się zmienia, a pracownicy co jakiś czas szukają nowych ofert pracy, tendencja zdaje się być coraz bardziej wzrostowa, bo i z rynkiem pracy zaczyna być w sposób globalny coraz gorzej.

 

           google jobs

Nie ukrywajmy, robotyka zaczyna w niektórych branżach wypierać pracę rąk ludzkich i przez to niestety zaczynają się tworzyć luki na rynku pracy w postaci bezrobocia strukturalnego, które jak pokazuje historia nie jednego kraju potrafi doprowadzić do poważnych kryzysów. Tą tendencję zauważyło też Google i wystąpiło w tym roku z inicjatywą pod nazwą Google for Jobs, które ma być globalną formą promocji zatrudnienia i możliwością poszukania nowej pracy dla każdego.

 

 

Czym jest Google for Jobs, gdzie i jak działa?

 

            Jest to nowa inicjatywa Google, która ma przyczynić się do lepszego widoku w wyszukiwarce dla osób poszukujących pracy, jednakże na dzień pisania tego artykułu na razie rozwiązanie jest widoczne dla USA, chociaż planowane jest oczywiście wdrożenie w innych krajach całego świata. Już teraz każdy kto posiada własną stronę internetową może zaimplementować na swojej stronie to rozwiązanie poprzez dodanie odpowiedniej implementacji, z którymi można zapoznać się przez zaczerpnięcie informacji z poniższych adresów:

A następnie warto jest przetestować to rozwiązanie na stronie https://search.google.com/structured-data/testing-tool/u/0/

 

            W zasadzie jeśli dobrze wszystko przebiegło powinieneś móc teraz przesłać swoją sitemapę albo RSS i następnie będzie możliwość wyświetlenia Twoich ofert pracy na stronie. Jeśli jednak coś przebiegło nie tak, to na pewno pojawi się jakiś błąd w Google Search Console. Warto wspomnieć, iż będzie też udostępnione osobne API dla tego rozwiązania → https://cloud.google.com/jobs-api/.

 

A co z szukającymi pracy?

 

            Dla nich Google przewiduje w aplikacji takie rozwiązanie, które oczywiście po geolokalizacji dopasuje preferencje do potrzeb osoby, która wyraziła chęć szukania konkretnej oferty pracy i oczywiście będą to oferty z najbliższych lokalizacji, aby ktoś miał blisko do pracy.

 

 

Podsumowanie

 

            Niewątpliwie Google rozszerza swoje portfolio o kolejne przydatne narzędzie dla globalnej społeczności, gigant z Kalifornii znalazł kolejną lukę, którą może zapełnić doskonałym narzędziem uzupełniających dotychczasowe przydatne – i darmowe – rozwiązania dla każdego. Warto już dziś zainteresować się tym rozwiązaniem i przetestować jego możliwości na swoich stronach, a szukając pracy skorzystać i z tego rozwiązania. Co prawda na razie – wakacje 2017 - rozwiązanie jest dostępne tylko na terenie USA, ale ulegnie to pewnie niebawem zmianie. Szukasz więcej informacji na ten temat, bądź na bieżąco i czytaj tutaj → https://webmasters.googleblog.com/2017/06/connect-to-job-seekers-with-google.html

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor