BLOG

Optymalizacja strony internetowej pod urządzenia mobline

Praktycznie większość użytkowników Internetu przegląda strony internetowe na smartfonach. Dlatego też, warto tak budowa witryny, aby były one zoptymalizowane pod kątem smartfonów. Warto zapoznać się z poradami, które dotyczą tego zagadnienia.

 

Można skorzystać z trzech rozwiązań w zakresie optymalizowania witryny pod kątem smartfonów.

 

Po pierwsze, można zbudować stronę korzystającą z Responsive Web Design. Jest to witryna, która posiada taką samą strukturę adresów URL i takie same kody HTLM dla wszystkich urządzeń. O sposobie wyświetlania decyduje w tym momencie arkusz CSS, dzięki któremu strona zyskuje inny wygląd na komputerze, a inny na smartfonie. Jest to rozwiązanie, które przede wszystkim zaleca Google.

 

Po drugie, można zbudować strony posiadające taką samą strukturę adresów URL na wszystkich urządzeniach, ale inne kody HTML oraz CSS. Zostają one indywidualnie dostosowane pod użytkowników komputerów i urządzeń mobilnych.

 

Po trzecie, strona może posiadać oddzielną wersję wyświetlaną na komputerach stacjonarnych, a inną na urządzeniach mobilnych.

 

Responisive Web Design

Technika, którą poleca Google polega na budowaniu witryny zmieniającej wygląd za pomocą CSS. Oznacza to, że nie ważne na jakim urządzeniu będzie wyświetlana strona, zawsze będzie miała ten sam kod HTML. Jego wygląd zmienia się jedynie wtedy, gdy zostanie użytku zalecany arkusz stylów CSS. Pozwala to na dopasowanie witryny do sposobu wyświetlania danej strony. Korzystając z takiej witryny bez żadnych problemów można będzie stosować ten sam kod HTML dla wersji mobilnej i komputerowej. Ułatwi to korzystanie z witryn, a także algorytm Google będzie we właściwy sposób indeksował treści na stronie. Ponadto, takie stworzenie witryny będzie bardziej przyjazny dla Google. Wyszukiwarka nie będzie musiała wielokrotnie indeksować treści i sprawdzać strony przy użyciu różnych Googlebootów.

 

HTML dopasowujący się do urządzenia

Jeżeli jednak używanie RWD nie jest możliwe, możliwe jest stworzenie takich samych stron przy użyciu innych kodów HTML. Pozwoli to na dopasowanie strony do specyfiki danego urządzenia. HTML może być obsługiwany w tym samych lub innych adresach URL.

 

Warto z powyższych rozwiązań skorzystać, jeżeli chcemy, aby nasza strona była w bezproblemowy sposób wyświetlana na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony.
 


Głosów: 8.9/10 (30 Głosujących)Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor