SEO

Domeny NTLD a kwestia SEO

Jak wiadomo coraz więcej osób, które korzystają z sieci Internet interesuje fakt tego, aby posiadać swoją własną przestrzeń wirtualną w sieci. Zaraz po pragnieniu posiadania swojej witryny w sieci idzie za nią pragnienie posiadania takiej reklamy, która umożliwi potencjalnemu odbiorcy do tego aby dotrzeć do tej strony i przeczytać co też autor ma do powiedzenia w tej kwestii. Kwestia numer dwa zatem tyczy się zagadnienia SEO. W dzisiejszym artykule postaramy się napisać to, czy – a jeśli tak – to w jaki sposób domeny NTLD zwiększają wpływ na kwestię promocji strony w wyszukiwarce. Zapraszamy do lektury!

 

Podstawy
 

Jak się okazuje aktualnie w zasadzie nie ma większego znaczenia to co w domenie jest wpisane – jeśli zatem chodzi o dane słowo albo frazę trzeba sobie powiedzieć jasno, że na pozycjonowanie nie ma to wpływu takiego jak niegdyś (bo owszem dawno, dawno temu niektórzy twierdzili, że frazy w nazwie domeny miały znaczenie). Znaczenie posiada jedynie fakt tego, że w rzeczy samej sama nazwa niejako na człowieka oddziałuje i jak ktoś widzi w nazwie domeny słowo kluczowe i dodatkowo np. domenę .news to na pewno nakieruje go to na to, że ma do czynienia z jakimś serwisem tematycznym. Niby mało, a wiele można by rzec.

Trzeba zatem sobie jednoznacznie powiedzieć, iż aktualnie nie ma większego znaczenia - punktu widzenia samego SEO – to jaką nazwę posiada domena, ważne jest to tylko i wyłącznie z punktu widzenia tego jak oddziałuje ona na społeczność w sieci.
 


 

Podsumowanie

 

 

Nie da się ukryć, że wybranie odpowiedniej nazwy dla Twojego biznesu na pewno może mieć ogromne znaczenie z punktu widzenia atrakcyjności, wiarygodności i dobrze pojmowanego budowania wizerunku marki, które z czasem na pewno zaowocuje jeśli nie dobrymi pozycjami w wyszukiwarce to na pewno w reklamach tradycyjnych, w których to nazwa wizualnie może okazać się być przysłowiowym”strzałem w dziesiątkę”.

Zamawianie zatem domen typu .store (dla firm kurierskich np.), .press (serwisów informacyjnych, mediów i rozrywki), .space (dla rozwiązań kreatywnych) powinno być na pewno dobrym pomysłem dla nie jednej z firm, która może na tym sporo zyskać. Jednakże warto jeszcze raz podkreślić, iż na tym etapie rozwoju algorytmu Google sama nazwa domeny i jej rodzaj nie ma już znaczenia jeśli chodzi o jakościowo lepsza SEO alternatywa dla „zwykłych adresów www”.


Głosów: 9.9/10 (40 Głosujących)


Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor