SEO

Domeny NTLD a kwestia SEO

Jak wiadomo coraz więcej osób, które korzystają z sieci Internet interesuje fakt tego, aby posiadać swoją własną przestrzeń wirtualną w sieci. Zaraz po pragnieniu posiadania swojej witryny w sieci idzie za nią pragnienie posiadania takiej reklamy, która umożliwi potencjalnemu odbiorcy do tego aby dotrzeć do tej strony i przeczytać co też autor ma do powiedzenia w tej kwestii. Kwestia numer dwa zatem tyczy się zagadnienia SEO. W dzisiejszym artykule postaramy się napisać to, czy – a jeśli tak – to w jaki sposób domeny NTLD zwiększają wpływ na kwestię promocji strony w wyszukiwarce. Zapraszamy do lektury!

 

Podstawy
 

Jak się okazuje aktualnie w zasadzie nie ma większego znaczenia to co w domenie jest wpisane – jeśli zatem chodzi o dane słowo albo frazę trzeba sobie powiedzieć jasno, że na pozycjonowanie nie ma to wpływu takiego jak niegdyś (bo owszem dawno, dawno temu niektórzy twierdzili, że frazy w nazwie domeny miały znaczenie). Znaczenie posiada jedynie fakt tego, że w rzeczy samej sama nazwa niejako na człowieka oddziałuje i jak ktoś widzi w nazwie domeny słowo kluczowe i dodatkowo np. domenę .news to na pewno nakieruje go to na to, że ma do czynienia z jakimś serwisem tematycznym. Niby mało, a wiele można by rzec.

Trzeba zatem sobie jednoznacznie powiedzieć, iż aktualnie nie ma większego znaczenia - punktu widzenia samego SEO – to jaką nazwę posiada domena, ważne jest to tylko i wyłącznie z punktu widzenia tego jak oddziałuje ona na społeczność w sieci.
 


 

Podsumowanie

 

 

Nie da się ukryć, że wybranie odpowiedniej nazwy dla Twojego biznesu na pewno może mieć ogromne znaczenie z punktu widzenia atrakcyjności, wiarygodności i dobrze pojmowanego budowania wizerunku marki, które z czasem na pewno zaowocuje jeśli nie dobrymi pozycjami w wyszukiwarce to na pewno w reklamach tradycyjnych, w których to nazwa wizualnie może okazać się być przysłowiowym”strzałem w dziesiątkę”.

Zamawianie zatem domen typu .store (dla firm kurierskich np.), .press (serwisów informacyjnych, mediów i rozrywki), .space (dla rozwiązań kreatywnych) powinno być na pewno dobrym pomysłem dla nie jednej z firm, która może na tym sporo zyskać. Jednakże warto jeszcze raz podkreślić, iż na tym etapie rozwoju algorytmu Google sama nazwa domeny i jej rodzaj nie ma już znaczenia jeśli chodzi o jakościowo lepsza SEO alternatywa dla „zwykłych adresów www”.

Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor