BLOG

Optymalizacja grafik pod SEO – powtórka przed wielkim update algorytmu pod kątem FIRST-INDEX

Jak wiadomo temat był już przez nas poruszany, ale w trakcie zbliżania się do wielkiego (zapowiadanego przez giganta z Kalifornii) update'u algorytmu pod kątem rozwiązań first-index, waryto jest znów przypomnieć kwestię jakości publikowanych na naszych stron zdjęć oraz grafik, które jak się okazuje mogą mieć ogromne znaczenie dla celów pozycjonowania naszej strony www i jak się okazuje, często może mieć naprawdę kluczowe znaczenie w pozycjonowaniu, ponieważ Google coraz częściej mocniej punktuje strony wielce zgodne z wytycznymi dla webmasterów, które można też sprawdzać takimi narzędziami jak Google Page Speed.

 

                      Sitepromotor optymalizacja obrazków optymalizacja grafik

    Jak pokazuje praktyka i dokonywane przez niektórych doświadczenia, naprawdę można uzyskać przyzwoite i stabilne pozycje dzięki zabiegom poddającym „lifting” naszej strony graficznej strony www. O pozycjonowaniu ów grafik w zakładce „grafika” w wyszukiwarce nie trzeba wspominać za wiele, ale jak nie trudno się domyśleć, daje to też spore efekty.

 

Jakie wybierać grafiki i jak je nazywać?

 

            Nie jest przypadkiem, że grafika ma przyciągać oko i dawać odpowiedni efekt do tego bowiem służy, dlatego też niewątpliwie pomoc profesjonalnego grafika w utworzeniu odpowiedniej szaty graficznej, tudzież korzystanie z gotowych szablonowych rozwiązań tworzonych pod konkretne branże tematyczne przez fachowców może być rozwiązaniem idealnym. Musimy o tym pamiętać podczas tworzenia grafik lub też ich szukania, no i... oczywiście dobierać odpowiednie jakości aby grafiki nie były za ciężkie.

            A co z nazwami? Tutaj jest konieczność stosowania się do prostych wskazówek: nie stosować dolnych pauz, polskich znaków diakrytycznych (dla niezorientowanych zmiękczeń w stylu: ą, ź, ę, ś, ć itp.), znaków specjalnych, a jednocześnie i KONIECZNIE nazywać pliki po „imieniu”, czyli jeśli grafika prezentuje nam na widoku jabłko, to trzeba aby zamiast losowo wybranej nazwy pliku np. 24afaf24pix.jpg, widniała nazwa jabłko.jpg. Pamiętajmy o tym, że im dłuższy i dokładniejszy opis danego przedmiotu, tym większa szansa na jego zlokalizowanie przez robot i wyższa pozycja. Czemu to służy, to chyba nie trzeba nikomu mówić, prosta logika nakazuje stosować takie nazwy aby były one bardziej zgodne z wytycznymi SEO.

 

Skalowanie grafik i ich waga

 

            Nie trudno się domyślić, ze waga i skalowalność grafik ma ogromne znaczenie. Problemy z „wagą” grafik często można wykryć poprzez takie narzędzia jak np. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ , warto jest z nich korzystać aby sprawdzić w jakiej kondycji znajduje się nasza strona internetowa i podjąć niezbędne kroki aby zwiększyć jej zgodność z wytycznymi Google dla webmasterów.

            Problem jakości i wielkości generowanych przez systemy zarządzania treścią (CMS), takich jak Wordpress i tym podobnie jest niestety aktualnie problemem, którego nie wiele zauważa ponieważ nie przywiązują do tego większego znaczenia, ale jak się okazuje najnowsze zmiany jakie nas pod tym kątem czekają od wyszukiwarki mogą być dla nas mocnym bodźcem do tego aby poczynić kroki w celu samodzielnego skalowania i wyszczuplania grafik poprzez takie programy jak np. http://www.jpegmini.com/ , https://tinyjpg.com/  albo Google'owe narzędzie Xguetzli, które jest najnowszym rozwiazaniem prosto do autora wyszukiwarki, zatem osobiście bardzo polecamy z niego korzystać.

 

Title i opis alternatywny oraz przyjazne URL

 

 

            Co prawda te dwa znaczniki są do siebie podobne, ale warto stosować oba i co ważne, nie powielać ich. Tytuł ma mniejszą wartość od opisu alternatywnego, dlatego warto na nim się skupić głównie. Dla przypomnienia wygląd opisu w kodzie wygląda tak:

 

<img src=”adres grafiki” title=”tytul grafiki” alt=”opis alternatywny dla grafiki” />

 

            I jeszcze przyjazne adresy URL, które też są bardzo ważne jak wiadomo, jeśli mamy taką możliwość techniczną pamiętajmy o usuwanie wszelkich zbędnych katalogów i oznaczeń.

 

 

I na koniec Sitemapa grafik

 

            Jest jeszcze jedna ważna sprawa, o której wiele osób zapomina. Mianowicie chodzi o mapę grafik na danej stronie internetowej. Przykładowa sitemapa może wyglądać tak:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<urlset xmlns="http://www.sitemaps.org/schemas/sitemap/0.9"

        xmlns:image="http://www.google.com/schemas/sitemap-image/1.1">

  <url>

    <loc>http://example.com/przyklad.html</loc>

    <image:image>

      <image:loc>http://example.com/obraz.jpg</image:loc>

    </image:image>

    <image:image>

      <image:loc>http://example.com/zdjecie.jpg</image:loc>

    </image:image>

  </url>

</urlset>

źródło: https://support.google.com/webmasters/answer/178636?hl=pl

 

 

Podsumowanie

 

            Mając na względzie rewolucyjne – można by zaryzykować takie stwierdzenie – zmiany, które nas czekają po najnowszym (zapowiadanym na jednej z konferencji Google) zmian, które mają faworyzować strony maksymalnie szczupłe i dostosowane do rozwiązań mobilnych, musimy pamiętać o maksymalnie dostosowanej grafice do tego typu rozwiązań. Korzystanie z odpowiednich narzędzi – co ważne – w większości dostarczonych przez samego autora wyszukiwarki (przypomnijmy Google Site Speed + Xguetzli), w zupełności powinno każdemu webmasterowi i programiście dostosować swoje witryny do najnowszych rozwiązań, które nas czekają.


Głosów: 10.0/10 (30 Głosujących)


Sitepromotor optymalizacja grafik Sitepromotor optymalizacja grafik Sitepromotor optymalizacja obrazków Sitepromotor optymalizacja grafik Sitepromotor seo Sitepromotor optymalizacja obrazków Sitepromotor seo

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor optymalizacja grafik

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor seo SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor seo Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor optymalizacja obrazków Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor optymalizacja obrazków Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor optymalizacja obrazków Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor optymalizacja grafik Politechnika Wrocławska Sitepromotor seo WP money Sitepromotor optymalizacja obrazków Dospel Sitepromotor optymalizacja grafik Magellan Sitepromotor optymalizacja obrazków Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor optymalizacja grafik Castrol Sitepromotor optymalizacja grafik eGospodarka Sitepromotor optymalizacja obrazków OEX

Referencje

Sitepromotor seoSitepromotor seoSitepromotor seoSitepromotor seoSitepromotor seo

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor seo Sitepromotor