BLOG

Sprawdzanie ruchu na stronie – narzędzia, które warto znać

Dziś, gdy większość naszego życia zawodowego toczy się w sieci, chcemy dokładnie wiedzieć ile dziennie osób odwiedza naszą witrynę. I dotyczy to także stron prowadzonych przez konkurencję. Jak uzyskać takie informacje?

 

Sitepromotor narzędzia seo

Ruch na własnej stronie bez żadnych problemów można sprawdzić dzięki Google Analytics. Sprawa komplikuje się natomiast, jeżeli chcemy sprawdzić ruch na stronie konkurencji. Trzeba użyć do tego specjalne narzędzia. Uzyskane dane mogą przydać się do analizy konkurencji, rynku oraz trendów. Analiza ruchu przydaje się także, jeżeli chcemy umieścić w danym serwisie reklamę. Można będzie przekonać się, czy będzie to po prostu dla nas opłacalne.

 

Warto zapoznać się z kilkoma najbardziej popularnymi narzędziami do sprawdzania ruchu na stronie.

 

Alexa

Jest to najpopularniejsza aplikacja online, która pomaga porównać, jak dana witryna wygląda na tle konkurencji. Ranking na stronach Alexy określany jest na podstawie porównania z innymi stronami monitorowanymi przez serwis. Bazę stanowią unikalne odwiedziny oraz liczby odsłon. Trzeba jednak liczyć się z tym, że Alexa nie poda nam konkretnych danych dotyczących ruchu. Dlatego też, należy pamiętać, że uzyskane informacje mogą być niedokładne. Alexa polecana jest przede wszystkim do porównywania stron z tej samej branży. Wyniki są wtedy dużo bardziej miarodajne.

 

Podstawowe informacje w tym serwisie można otrzymać bezpłatnie. Aby nabyć więcej danych, trzeba wykupić jeden z pakietów.

 

Google AdWords Display Planner

Jest to aplikacja dostępna za darmo w panelu usług Google AdWords. Dzięki niej można sprawdzić np. liczbę plików cookies, które są dostępne dla danej witryny i na które w obrębie sieci Google Display Network mogą być kierowane reklamy. Pozwala to na oszacowanie przybliżonej liczby użytkowników korzystających z serwisu. Dane te pozwolą sprawdzić zasięg, jaki ma serwis. Plenner poda także przewidywaną liczbę wyświetleń reklamy, a także dane na temat użytkowników odwiedzających serwis. Poznamy ich wiek, płeć, a także urządzenia, z jakich korzystali podczas wchodzenia na taką stronę.

 

SEM Rush

Jest to bardzo dobre narzędzie do szacowania ruchu na stronie. Pozwala pozyskać dane na temat stron z Google, ale nie tylko z ograniczonych wyników wyszukiwania, ale również z płatnych linków sponsorowanych. W SEM Rush można też znaleźć statystyki witryny w sieci reklamowej Google, czyli Google Display Network – przede wszystkim liczbę reklam, wydawców, a także promowane strony docelowe, a ponadto dane na temat reklam wideo.

 

To tylko niektóre z narzędzi przeznaczone do mierzenia ruchu na stronie. Warto z nich korzystać do obserwowania konkurencji.
 


Głosów: 9.9/10 (37 Głosujących)


Sitepromotor adwords display planner Sitepromotor alexa Sitepromotor alexa Sitepromotor adwords display planner Sitepromotor adwords display planner Sitepromotor sem rush Sitepromotor sem rush

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor alexa

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor narzędzia seo SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor adwords display planner Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor sem rush Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor sem rush Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor adwords display planner Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor narzędzia seo Politechnika Wrocławska Sitepromotor alexa WP money Sitepromotor sem rush Dospel Sitepromotor adwords display planner Magellan Sitepromotor narzędzia seo Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor narzędzia seo Castrol Sitepromotor sem rush eGospodarka Sitepromotor adwords display planner OEX

Referencje

Sitepromotor narzędzia seoSitepromotor narzędzia seoSitepromotor narzędzia seoSitepromotor narzędzia seoSitepromotor narzędzia seo

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor narzędzia seo Sitepromotor