SEO

Preprocesory CSS - czym i po co są?

Jak wiadomo CSS – czyli arkusze stylów kaskadowych, są jednym z podstawowych języków programowania dla front-end-developerów. Językiem tym można wskazać przeglądarkom jak ma prezentować się wizualna część witryny. To co kiedyś generowano tagami HTML bezpośrednio w kodzie teraz czyni się w CSS, niemniej jednak jak się okazuje od jakiegoś czasu jest jeszcze lepsze rozwiązanie zwane preprocesorami CSS. Rozwiązanie to jest przez jednych uważane za lepsze, innych zaś za gorsze. Czym zatem są pre-procesory i po co są? O tym w dzisiejszym artykule.

 

Sitepromotor css

Plusy i minusy SCSS

 

Nie da się ukryć, iż w programowaniu te rozwiązania, które są najszybsze dają najlepsze efekty, dlatego też w przypadku tego rozwiązania zdecydowanie trzeba by powiedzieć, iż pre-procesory mają dużą przewagę, ponieważ po kompilacji otrzymuje się błyskawicznie kod CSS. Minusem tego rozwiązania jest to, że w zasadzie spora część przeglądarek nie wspiera jeszcze tego rozwiązania, chociaż za niedługo pewnie już tego problemu nie będzie.

 

Jak to działa?

 

Zmienne jak wiadomo w każdym rozwiązaniu programowania są kwestią podstawową, zawierają dane na których się bazuje, również i w SCSS jest to rozwiązanie, niemniej jednak jeszcze ważniejszą kwestią jest to, że plik wynikowy pracy preprocesora widoczny jest w formie zwykłego pliku CSS, dlatego też trzeba pamiętać iż w zasadzie na razie przeglądarki nie powinny mieć problemu z odczytaniem tego co chcemy aby było widoczne, ponieważ można wszystko ustawić w strukturze strony jako zwykły CSS. Jeśli chodzi o działania od kuchni, to trzeba najpierw pamiętać o tym, aby zainstalować: https://sass-lang.com/ i potem można w tym 'kodować'.

Natomiast jak programować w SCSS trzeba by poświęcić osobne opracowanie, które na potrzeby tego artykułu nie ma sensu rozpisywać, ponieważ celem było tylko i wyłącznie wskazanie tego jakie zmiany będą niebawem obowiązywały jako standard.

 

Podsumowanie
 

W niniejszym opracowaniu wskazaliśmy Wam jakie dobrodziejstwa niesie ze sobą możliwość korzystania z pre-procesorów CSS. Fakt tego, że możliwość stosowania zmiennych oraz zagnieżdżania selektorów powinno znacząco ułatwić stosowanie stylów. Jeśli chodzi o możliwości stosowania oprogramowania do tego celu to są dwie możliwość Sass lub Less, sami przejrzyjcie rozwiązania, które będą Wam najlepiej odpowiadały i na pewno warto jest abyście poświęcili nieco czasu na doszkolenie się w tym temacie, ponieważ przyniesie Wam to znaczące korzyści.


Głosów: 10.0/10 (41 Głosujących)


Sitepromotor programowanie w scss Sitepromotor programowanie w scss Sitepromotor Preprocesory CSS Sitepromotor Preprocesory CSS Sitepromotor css Sitepromotor css Sitepromotor css
Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor scss

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor Preprocesory CSS SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor Preprocesory CSS Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor scss Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor css Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor programowanie w scss Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor programowanie w scss Politechnika Wrocławska Sitepromotor programowanie w scss WP money Sitepromotor scss Dospel Sitepromotor scss Magellan Sitepromotor Preprocesory CSS Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor Preprocesory CSS Castrol Sitepromotor programowanie w scss eGospodarka Sitepromotor programowanie w scss OEX

Referencje

Sitepromotor cssSitepromotor cssSitepromotor cssSitepromotor cssSitepromotor css

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor programowanie w scss Sitepromotor