SEO

Coraz więcej Polaków używa adblockerów

Jak wiadomo reklama jest dźwignią handlu niemniej jednak same reklamy wyświetlające się na ekranach użytkowników komputerów nie są mile widziane, dlatego coraz to nowe aplikacje blokujące tego typu oprogramowanie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jak się prezentuje tego typu sprawa w polskim internecie można poczytać na stronie Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, z którego wynika jasno, że tendencja jest wzrostowa, a reklamodawcy pokładający nadzieję w tej formie reklamy mogą niestety liczyć się ze spadkami dochodów. Jeśli jesteś zainteresowany większą ilością danych w tym przedmiocie, zapraszamy do lektury!

 

 

Co i jak


 


 

Podmioty, które są odpowiedzialne za śledzenie trendów oraz statystyk tyczących się użytkowania programów blokujących mówią wprost, iż przez ostatnie kilka lat przybyło prawie 200% więcej użytkowników korzystających z programów blokujących reklamy. Nie da się ukryć, iż jest to niestety ogromny hamulec powodujący zastój dla rynku reklamowego w Polsce. Jak pokazują badania około 42% osób korzystających z internetu korzysta także z AdBlockerów, a tendecja zdaje się być zwyżkowa.

Badania też dowodzą, że największą aktywność w tym zakresie w globalnej społeczności Internetu wykazują właśnie Polacy i jest to dla wielu osób ewenementem, dodatkowo zastanawiające jest to, że nawet na stronach na których prosi się odbiorców o wyłączenia adblockerów takie prośby są ignorowane.


 


 


 

Podsumowanie

 

 

Z punktu widzenia reklamodawców i wydawców sprawa wygląda aktualnie dość kiepsko, a tendencja zdaje się być zwyżkowa, chociaż wydaje się być rzeczą oczywistą, że użytkownicy internetu nie są zainteresowani przeglądaniem reklam, które przesłaniają im główną treść na stronie. Co można zrobić z tym fantem? Jeśli chodzi o reklamodawców na pewno warto jest się zastanowić nad jakąś alternatywą, która będzie równie dobrze promowała ich produkty i usługi, nic innego raczej nie można zrobić z tendencją jaka zdaje się mieć coraz większe wzrosty.  


Głosów: 9.9/10 (42 Głosujących)


Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626




Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor