BLOG

Czym są systemy zarządzania treścią – CMS (ang. Content Management System)

Systemy zarządzania treścią są aplikacjami internetowymi pozwalającymi na łatwe utworzenie serwisu WWW oraz jego późniejszą aktualizację i rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny. Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron WWW zawierających rozbudowane formularze i moduły.

 

Czy warto zamówić stronę z CMS

     Systemy zarządzania treścią będą szczególnie przydatne w przypadku, gdy planujesz częste aktualizacje zawartości strony. Ułatwiają one bowiem modyfikację tekstów za pomocą edytora tekstu przypominającego aplikację Microsoft Word oraz umożliwiają tworzenie nowych podstron i kategorii bez konieczności znajomości języków programowania. Systemy CMS mogą być dowolnie rozbudowywane, a więc w wersji minimalnej mogą umożliwiać tylko zarządzanie tekstami i grafiką na stronie, a w wersji szerszej mogą pozwalać na przeprowadzanie ankiet, dyskusji, zarządzanie komentarzami, artykułami, blogami itd.

Jak wybrać system CMS? System CMS

     Na rynku dostępne są różne darmowe systemy CMS, np. Joomla, Geeklog czy Drupal. Są to w pełni funkcjonalne systemy, ale ich instalacja wymaga odrobiny wiedzy informatycznej. Należy pamiętać, że:

  • w razie problemów jesteś zdany tylko na siebie;
  • bez znajomości programowania nie zdołasz dostosować funkcjonalności do swoich potrzeb;
  • nie będziesz też w stanie zmienić szaty graficznej;
  • bezpłatne oprogramowanie jest dostępne dla wszystkich użytkowników w internecie, a więc także dla hakerów, którzy mogą zapoznać się ze strukturą systemu i w łatwy sposób przełamać zabezpieczenia, jeśli nie zmodyfikujesz odpowiednio systemu.

     Dlatego decydując się na tworzenie strony firmowej, lepiej kupić komercyjny system zarządzania treścią, który będzie lepiej zabezpieczony oraz dostosowany pod względem funkcjonalności i graficznym do Twoich potrzeb.
 
Planujesz kupić system zarządzania treścią? Koniecznie sprawdź naszą ofertę na strony CMS lub bezpośrednio skontaktuj się z nami!

Tagi: systemy zarządzania treścią, system zarządzania treścią, strony z systemem zarządzania treścią, CMS, strony z CMS, strony z systemem CMS, system CMS, systemy CMS

 

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor