SEO

SEO błędy jakie warto unikać podczas prac nad www

Jak wiadomo podczas prac nad tworzonymi projektami webowy zawsze istnieje ryzyko popełniania różnego rodzaju błędów związanych z zaprojektowanym szkieletem w budowie witryny albo nie odpowiednio dobraną grafiką, tudzież źle pokierowanymi pracami idącymi w kierunku późniejszej promocji zarówno samej strony, produktów jak zwykłych spraw związanych z interakcją między użytkownikami a właścicielem witryny. Jak tego uniknąć aby działania SEM były jak najbardziej owocne? O tym postaramy się napisać w poniższym artykule!

 

Odpowiednia treść na stronie


 

Jak zapewne zdajesz sobie sprawę tworzenie treści na stronie ma ogromne znaczenie, w zasadzie nie zmienia się zasada, która mówi: content is King, co nie zmienia faktu, że ciągle ludzie zdają się tej zasady nie przestrzegać. Jakże ważne jest to, aby treści były unikalne i nie modyfikowane pod kątem SEO zdają się świadczyć wprowadzone zmiany od 2016 roku, które jasno pokazują, że wśród topowych pozycji w Google pod daną jakąś frazę znajdują się takie strony, które w zasadzie nawet nie posiadają – albo nawet jeśli to znikomą ilość – samych słów i fraz kluczowych w treści. Niby dziwne, ale prawdziwe, bo bardziej zdają się być promowane naturalnie wyglądające wpisy bogate w treść, maksymalnie wyczerpujące zagadnienie, niż te które są promowane w sposób klasyczny pod kątem SEO i modyfikowane.


 


 

A mimo wszystko jednak frazy tematyczne?

 

Niby bez konsekwencji, ale jednak, jeśli chodzi o kwestie Google Adwords (Ads) Keyword Planner, SEMrush, MOZ keyword explorer, Google Trends, które niektóre osoby nagminnie używają, warto jest pamiętać aby używać to narzędzie, ale do analizy tego co w danym temacie jest na topie aktualnie i się tym móc zajmować.

 

 

 

Linkowanie wewnętrzne

 

 

Sporo osób zaniedbuje to zagadnienie, które związane jest z możliwością linkowania do tych miejsc, które w ramach całego serwisu nie tylko mogą przynieść spodziewaną konwersję, ale także nakierować kogoś na dodatkowe wątki interesujące i doszkalające Twojego potencjalnego użytkownika. Warto jest móc się posiłkować różnego rodzaju oprogramowaniem, które pozwoli nie jednej osobie na najbardziej korzystne dokonywanie linkowania wewnętrznego, a ponadto warto jest też posiłkować się pomocą ekspertów z dziedziny SEO/SEM, którzy jeśli chodzi o większe serwisy powinni być nieodzowną pomocą w celu dokonywania odpowiednich poprawek w silniku strony i zarządzaniu tymi danymi.

 

 

Optymalizacja grafik i wideo

 

 

Jak wiadomo i grafiki razem z wideo mają ogromne znaczenie jeśli chodzi o przyciąganie uwagi odwiedzających, a w ostatnich czasach już praktycznie największe, ale jeszcze ważnie jest – zaraz po jakości treści przekazu ma się rozumieć – to jak te grafiki i wideo są zoptymalizowane, o tym ażeby tworzyć osobne mapy treści dla grafik już nie wspominam, bo to jest też podstawa – chociaż i o tym ludzie zapominają niestety.

 

 

Mobile

 

 

Warto jeszcze o tym wspomnieć, ponieważ jak się przegląda internet to niestety mnóstwo stron i właścicieli zdaje się nie widzieć tego zagadnienia i korzyści jakie ze sobą niesie to rozwiązanie, które niemalże się narzuca samo. Otóż jak wiadomo mobile first index już obowiązuje, urządzeń przenośnych na rynku przybywa, zatem i Ty sobie odpowiedz – jeśli Twoja strona jeszcze nie jest zgodna z tymi wytycznymi – jak długo dasz radę bez tych zmian w indeksie Google konkurować z innymi?

 

 

Podsumowanie

 

Nie da się ukryć, iż tworzenie stron internetowych bez pomocy fachowej ludzi dobrze orientujących się w kwestii szeroko pojętego SEM nie będzie owocne i na pewno właściciele nie będą mogli uzyskać odpowiedniej konwersji z tego co mają zamiar przez stronę zaoferować swoim potencjalnym klientom. Trzeba jasno sobie uzmysłowić, iż tylko odpowiednia współpraca na tym polu może zapewnić pełen sukces z tym związany.


Głosów: 10.0/10 (40 Głosujących)


Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor