SEO

Neutral Matching a RankBrain

Jak wiadomo coraz to częściej słychać o jakichś zmianach jakie są wprowadzane w wyszukiwarce Google, a to wszystko dlatego że jak wiadomo gigant zza Oceanu stara się pracować nad jakością świadczonych przez siebie usług a pośrednio – chcąc, nie chcąc – dać nieco więcej pracy specom z branży SEO, którzy to co jakiś czas muszą na nowo dbać o to aby wyniki w indeksie były na odpowiedniej pozycji. Jednymi ze zmian, które budzą nieco kontrowersji są dopasowania neuronowe oraz rankbrain. Co je między sobą różni, czym są właściwie? O tym postaramy się dziś napisać!

 

Fakty
 

W kwestiach, które tyczą się zmian krytycznych w algorytmie Google albo też i nawet częściowych dobrze jest mimo wszystko sięgać do źródła. I tak też w tym przypadku staramy się uczynić, mianowicie odpowiedź na nasze powyższe pytanie udzielone zostało przez Sullivana Danny'ego, który właśnie w imieniu Google wyjaśnił tę kwestię. Wg niego dopasowanie neuronowe to system, który dzięki dopasowaniu synonimowemu stara się lepiej powiązać słowa z wyszukiwaniem. Samo Google w 2018 roku podało informacje, że tego typu wyszukiwanie jest stosowane w 30% wyszukań. A czym jest RankBrain? Ta z kolei opcja została wdrożona dwa lata wcześniej od dopasowania neuronowego i jej założeniem jest pomoc w powiązaniu stron z koncepcjami nawet wtedy gdy strony nie zawierają dokładnych słów użytych w zapytaniu.


 

Podsumowanie

 

 

Zasadniczą różnicą jaka jest między jednym a drugim zagadnieniem polega na tym, że RankBrain przypisuje strony do pojęć, a natural matching (dopasowanie neuronowe) odnosi się do wyszukiwań. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie – trzeba podkreślić – bazuje na rozwiązaniach sztucznej inteligencji, która to w coraz większy sposób zaczyna odgrywać kluczową rolę w mechanizmach związanych z przeszukiwaniem zasobów przez internautów w sieci.

Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor