SEO

Neutral Matching a RankBrain

Jak wiadomo coraz to częściej słychać o jakichś zmianach jakie są wprowadzane w wyszukiwarce Google, a to wszystko dlatego że jak wiadomo gigant zza Oceanu stara się pracować nad jakością świadczonych przez siebie usług a pośrednio – chcąc, nie chcąc – dać nieco więcej pracy specom z branży SEO, którzy to co jakiś czas muszą na nowo dbać o to aby wyniki w indeksie były na odpowiedniej pozycji. Jednymi ze zmian, które budzą nieco kontrowersji są dopasowania neuronowe oraz rankbrain. Co je między sobą różni, czym są właściwie? O tym postaramy się dziś napisać!

 

Fakty
 

W kwestiach, które tyczą się zmian krytycznych w algorytmie Google albo też i nawet częściowych dobrze jest mimo wszystko sięgać do źródła. I tak też w tym przypadku staramy się uczynić, mianowicie odpowiedź na nasze powyższe pytanie udzielone zostało przez Sullivana Danny'ego, który właśnie w imieniu Google wyjaśnił tę kwestię. Wg niego dopasowanie neuronowe to system, który dzięki dopasowaniu synonimowemu stara się lepiej powiązać słowa z wyszukiwaniem. Samo Google w 2018 roku podało informacje, że tego typu wyszukiwanie jest stosowane w 30% wyszukań. A czym jest RankBrain? Ta z kolei opcja została wdrożona dwa lata wcześniej od dopasowania neuronowego i jej założeniem jest pomoc w powiązaniu stron z koncepcjami nawet wtedy gdy strony nie zawierają dokładnych słów użytych w zapytaniu.


 

Podsumowanie

 

 

Zasadniczą różnicą jaka jest między jednym a drugim zagadnieniem polega na tym, że RankBrain przypisuje strony do pojęć, a natural matching (dopasowanie neuronowe) odnosi się do wyszukiwań. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie – trzeba podkreślić – bazuje na rozwiązaniach sztucznej inteligencji, która to w coraz większy sposób zaczyna odgrywać kluczową rolę w mechanizmach związanych z przeszukiwaniem zasobów przez internautów w sieci.


Głosów: 9.9/10 (40 Głosujących)


Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626




Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor