BLOG

Nazwa domeny ma znaczenie!

Zakup i rejestracja domeny jest pierwszym krokiem na drodze do posiadania własnej strony internetowej. Każda domena składa się z nazwy i końcówki, które razem tworzą unikalny adres witryny oraz działającej pod nią poczty elektronicznej. Nazwa domeny ma ogromne znaczenie dla późniejszej popularności strony i jej pozycjonowania, dlatego warto znać kilka podstawowych zasad jej tworzenia.

 

Podstawowe reguły nadawania nazwy domenieSitepromotor rodzaj domeny

Adres strony www tylko z pozoru może być dowolny, ponieważ tak naprawdę istnieje szereg ograniczeń formalnych dotyczących jego tworzenia.

Po pierwsze nazwa domeny nie powinna składać się z więcej niż 63 znaków. Minimalna liczba znaków wynosi: 1 dla domen polskich, 2 dla domen europejskich i 3 dla domen globalnych.

Po drugie wśród użytych znaków mogą być wyłącznie: litery alfabetu łacińskiego, cyfry oraz znak minus (-), który jednak nie może być ani na początku, ani na końcu adresu. Obecnie można także używać w adresach stron polskich znaków takich jak ś, ć czy ż.

Jak dobrze nazwać swoją domenę?

Najważniejszą zasadą tworzenia adresu strony internetowej jest prostota. Polega ona na dobraniu do witryny nazwy, która łatwo zapada w pamięć, szybko kojarzona jest z właścicielem strony oraz nie stwarza problemów z jej fizycznym zapisaniem. W przypadku firm najlepiej sprawdzają się adresy stron oparte na nazwie przedsiębiorstwa, nazwie jego sztandarowego produktu lub usługi, albo wypromowanym już haśle reklamowym. Nazwa firmowej domeny powinna być krótka i składać się raczej z prostych słów. W zależności od branży, można sobie czasem pozwolić na bardziej awangardową nazwę domeny, ale wówczas także powinna ona jednoznacznie kojarzyć się z działalnością firmy i być łatwa do zapamiętania dla odbiorców.

Wybór końcówki adresu powinien być z kolei uzależniony od terytorialnego zakresu działania firmy. W Polsce wciąż najpopularniejsze są domeny z końcówką pl, jednak chcąc działać na terenie Europy, warto rozważyć domenę globalną com lub europejską eu. Jeśli firma ma już silną markę, zaleca się, by zarejestrowała domenę z kilkoma końcówkami, która zagwarantuje jej wyłączność do danej nazwy. 


Głosów: 9.8/10 (45 Głosujących)


Sitepromotor znaczenie domeny w seo Sitepromotor Nazwa domeny Sitepromotor Nazwa domeny Sitepromotor rodzaj domeny Sitepromotor znaczenie domeny w pozycjonowaniu Sitepromotor znaczenie domeny w pozycjonowaniu Sitepromotor znaczenie domeny w pozycjonowaniu

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor rodzaj domeny

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor znaczenie domeny w pozycjonowaniu SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor znaczenie domeny w seo Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor Nazwa domeny Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor znaczenie domeny w pozycjonowaniu Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor rodzaj domeny Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor Nazwa domeny Politechnika Wrocławska Sitepromotor Nazwa domeny WP money Sitepromotor rodzaj domeny Dospel Sitepromotor Nazwa domeny Magellan Sitepromotor Nazwa domeny Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor Nazwa domeny Castrol Sitepromotor znaczenie domeny w seo eGospodarka Sitepromotor Nazwa domeny OEX

Referencje

Sitepromotor Nazwa domenySitepromotor Nazwa domenySitepromotor Nazwa domenySitepromotor Nazwa domenySitepromotor Nazwa domeny

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor Nazwa domeny Sitepromotor