Marketing

Narzędzia przydatne w pracy copywritera

Jak wiadomo każdego dnia mnóstwo autorów tekstów uruchamia swoje komputery i dzielnie pisze różnego rodzaju prace autorskie, które prędzej czy później znajdą się opublikowane na różnego rodzaju portalach. Teoretycznie rzecz biorąc można by rzec, iż najważniejsze zatem co tutaj jest przydatne to komputer z prostym edytorem tekstu i dostęp do internetu, aby korzystać z bieżącej wiedzy i doczytać co potrzeba.

 

Sitepromotor antyplagiat Narzędzia przydatne w pracy copywritera

Czy jednak takie minimum wystarczy aby komfortowo pracować i nie narazić się na różnego rodzaju problemy z brakiem jakości, tudzież nawet omyłkowym i niezamierzonym złamaniem praw autorskich? Odpowiedź jest banalnie prosta – NIE, albowiem należy korzystać też z dodatkowych aplikacji, które pomogą ustrzec się przed tego typu błędami. W niniejszym artykule pragnę Wam przedstawić narzędzia niezbędne wręcz w pracy copywritera. Zapraszam do lektury!

 

 

Edytor tekstu

 

Swoje rozważania zaczniemy od podstawy, którą stanowi odpowiedni edytor tekstu. Warto tutaj tylko wspomnieć, że w zależności od tego dla jakiej branży się pisze może okazać się, że nie zawsze narzędzia takie jak Microsoft Word czy darmowe Open Office bądź LibreOffice są wystarczające i pożądane. Bo jeśli nawet, to czasami warto jest korzystać z takich edytorów jak chociażby Notepad++, który może okazać się być naprawdę wygodnym i lepszym rozwiązaniem dla kogoś kto pracuje z wieloma dokumentami – raz pisząc kod strony innym razem proste opracowania, które potem sformatuje w ww. edytorach.

 

 

Wordcounter

 

Ten mały program pozwala na sprawdzenie ile w tekście jest powtórzonych tych samych słów. Jedynym minusem tej aplikacji jest fakt tego, że aplikacja nie rozpoznaje powtórzeń i niestety dwóch stojących obok siebie powtórzonych słów. Aby skorzystać z tego programu wystarczy wkleić swój tekst to niego i sprawdzić liczbę powtórzeń. Gorąco polecam to narzędzie, które mimo swojej prostoty i kilku braków naprawdę nadaje się do sprawdzenia tekstu.

 

Antyplagiat

 

Programy związane ze sprawdzanie unikalności tekstu powinny być na topowej pozycji jeśli chodzi o programy wspomagające pracę autorów tekstów. Jak wiadomo jest mnóstwo możliwości na popełnienie gafy, z którą wiążą się nie miłe konsekwencje w postaci roszczeń osób trzecich co oryginalności tekstu. Wystarczy bowiem nawet niechcący i niezamierzony jakiś tekst przepisać korzystając ze źródeł... i problem gotowy. Podobnież można stosować tak zwane kalki językowe i też będzie niepotrzebne zamieszanie, trzeba o tym pamiętać.

Właśnie dlatego warto jest korzystać z tego typu programów. Ze znanych mi możliwych dostępnych aplikacji warto jest wymienić: Program Antyplagiat albo też rozbudowana wersja Plagiator, która pozwala na sprawdzanie nawet dokumentów PDF pod tym względem.

 

Organizatory pracy

 

Jak wiadomo czas jest bardzo ważny i warto jest pamiętać o wszystkim co się robi, dlatego też wskazane jest aby móc sobie organizować czas odpowiednio i zapisywać najważniejsze sprawy w tak zwanych organizatorach TO DO. Często osoby tworzą sobie też na „sucho” takie listy tworząc swoiste TO DO LIST nawet w notatniku albo na kartce papieru, ale warto też mieć jakiś program, który pozwoli sprawdzić historię naszej pracy, tutaj jak wiadomo przydać się może aplikacja profesjonalna. Takową jest np. aplikacja → ToDo.

Warto też wspomnieć, że można też korzystać z takich programów, dzięki którym dodatkowo czas sobie dobrze zorganizujemy (jak np. Toggl albo FocusBooster), ale niewątpliwie nie jest to koniecznością, jeśli jesteśmy dobrze zorganizowani naprawdę nie trzeba się wspierać takimi programami.


 

 

A co z wymianą danych?

 

Jak wiadomo praca pracą, ale też trzeba pamiętać aby wiedzieć gdzie szukać zleceń oraz nawiązywać nowe znajomości i kontrakty handlowe, ku temu służą różnego rodzaju serwisy związane z pośredniczeniem między zleceniodawcami albo copywriterami. Jednym z takich serwisów jest WhitePress, na którym naprawdę warto jest zarejestrować, jeśli poważnie myśli się o współpracy z większymi kontrahentami w zakresie copywritingu i content writingu oraz influence marketingu.


 


 

Podsumowanie

 

Niewątpliwe tworzenie z pasją tekstów tematycznych w branżach, które są nam bliskie jest dla wielu autorów „czystą” przyjemnością i nie tylko przynosi spodziewane profity, ale pozwala także na to aby się rozwijać intelektualnie i robić to co się lubi. Chyba mało w jakiej pracy jest taka możliwość aby właśnie móc robić to co się lubi i dodatkowo jeszcze na tym zarabiać.

Jeszcze raz warto dobitnie podkreślić, że jeśli chodzi o pisanie, to powyższe aplikacje powinny być stosowane jeśli chodzi o ścisłe MUST HAVE przez tych, którzy naprawdę poważnie myślą o karierze copywritera lub influencera. Rozwiązania, które tutaj zaproponowałem to tylko sugestia, którą jednak uważam za godną rozpatrzenia ze względu na własne bezpieczeństwo i komfort pracy.


Głosów: 10.0/10 (37 Głosujących)


Sitepromotor edytor tekstu Sitepromotor antyplagiat Sitepromotor edytor tekstu Sitepromotor edytor tekstu Sitepromotor edytor tekstu Sitepromotor edytor tekstu Sitepromotor copywritting

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor Narzędzia przydatne w pracy copywritera

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor copywritting SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor edytor tekstu Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor copywritting Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor copywritting Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor antyplagiat Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor edytor tekstu Politechnika Wrocławska Sitepromotor copywritting WP money Sitepromotor copywritting Dospel Sitepromotor antyplagiat Magellan Sitepromotor copywritting Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor copywritting Castrol Sitepromotor copywritting eGospodarka Sitepromotor antyplagiat OEX

Referencje

Sitepromotor copywrittingSitepromotor copywrittingSitepromotor copywrittingSitepromotor copywrittingSitepromotor copywritting

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor copywritting Sitepromotor