SEO

Analiza stron z niedziałającymi linkami - narzędzia

Jak wiadomo tworzenie stron i pozycjonowanie jest ze sobą praktycznie nierozłączne, a wszystko za sprawą tego, że w XXI wieku jak ktoś nie promuje swojej witryny w sieci Internet, ma naprawdę nikłe szanse na to, że dotrze to klienta końcowego ze swoim przekazem. Owszem są różne formy reklamy poza siecią, niemniej jednak jakby nie patrzeć Internet zaczyna odgrywać coraz większą rolę i zyskuje przewagę nad reklamą w radio, prasie, nawet i czasami telewizji. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jakich narzędzi używać aby dobrze przeanalizować niedziałające linki strony.

 

Podstawy
 

Jak wiadomo może się zdarzyć tak, że co jakiś czas z różnych powodów aktualna lista linków na naszej stronie ulegnie zmianie, wtedy jak wiadomo dobrze jest mieć możliwość aby się skontaktować z osobami, na których stronach znajdują się linki prowadzące właśnie do naszych nieistniejących już podstron. Jeśli kontakt z takimi osobami się uda, to już ogromny sukces, jeśli nie – trzeba ratować się inaczej, np. mamy możliwość dokonania przekierowania 301, które nie zawsze jednak jest dobrym rozwiązaniem. Jak zatem dodatkowo można przeanalizować to zagadnienie? Oczywiście korzystając z różnego rodzaju oprogramowania, o którym poniżej napiszemy.


 

Programy do analizy

 

Jak wiadomo programów jest w sieci sporo, ale postaramy się napisać tylko o kilku najważniejszych. Oto lista naszym zdaniem najważniejszych aplikacji:


 

  • Ahrefs - pozwala na wyświetlanie stron tylko 404;

  • Majestic – tutaj po wpisaniu adresu strony należy przejść do zakładki „Pages” i wygenerować sobie raport, w którym trzeba znaleźć „ReferringExtDomains” - tam trzeba poszukać wartości powyżej 0, co będzie wskazywać że do danej podstrony prowadzą jakieś backlinki;

  • Link Explorer – dostępny w platformie MOZ, wyświetla dane z podstronami 404.


 


 

Ponadto warto jest napisać o Google Search Console, w którym oczywiście też jest możliwość dokonania analizy, a konkretnie w zakładce „Stan”, tam też można zapoznać się z detalami. Warto też wspomnieć, że to jedyne darmowe narzędzie.


 

Podsumowanie

 

Nie bez powodu analizowanie linków przychodzących do strony ma ogromne znaczenie, ponieważ jak wiadomo każdy link ma znaczenie, a szczególnie taki który ma już jakąś historię i prowadzi z dobrego źródła. Jakby nie patrzeć przeglądanie zaplecza linków dla serwisów powinno być jedną z czynności, które powinny być wykonywane co jakiś czas przez fachowców SEO, w ramach porządkowania zaplecza linkowego.


Głosów: 9.7/10 (34 Głosujących)


Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor