BLOG

Jak zadbać o poprawne indeksowanie grafiki w Google?

Jak wiadomo wyszukiwarka grafiki w Google działa na tych samych zasadach, co zwykła wyszukiwarka, a więc ma ona za zadanie jak najtrafniej przedstawić wyniki pod konkretnie wpisane hasła tematyczne.

 

 Optymalizacja grafiki

Dlaczego warto optymalizować grafiki pod Google?

            No właśnie, większość webmasterów oraz programistów zapomina o tym, że dużą część treści witryn stanowią grafiki, które mogą zostać odpowiednio wykorzystane dla celów promocyjnych strony. Optymalizowanie grafik jest szczególnie ważne w sklepach internetowych, gdyż dzięki temu mamy możliwość poszerzenia pola dystrybucji.

Jak można zatem bardziej zadbać o optymalizację grafiki?

Oto  kilka rzeczy które należy wziąć pod uwagę:

  • dodanie odpowiedniego atrybutu ALT z opisem konkretnej grafiki, która powie robotowi co grafika prezentuje. Co ważne i zwracają uwagę na to roboty, opis powinien być sensowny i nie składać się z upchanych słów kluczowych;
  • odpowiednio nazwane grafiki, np. zamiast img-11.jpg np. nasza-kadra.jpg, co to mówi robotowi? Ano mówi bardzo wiele, w przypadku np. prowadzenia sklepu internetowego grafiki stosowane do opisów poszczególnych produktów będą mówiły nam z jakim produktem mamy do czynienia i może ktoś przeglądając przypadkowo wyniki z Google Grafika trafi na coś, co go zainteresuje i do nas trafi?
  • odpowiedni ciężar grafiki, która będzie się wczytywać odpowiednio szybko - jak wiadomo szybkość wczytywania strony ma ogromne znaczenie w rankingu jaki prowadzi Google;
  • odpowiednio przygotowana Sitemapa Google dla grafiki, jak wiadomo może być standardowa w ramach usługi lub też może być osobno przygotowana mapa do tego celu.

  Podsumowanie

            Warto jest mieć na względzie to, że wyszukiwarka obrazków w Google jest też bardzo często używanym narzędziem pracy wielu osób, również mnóstwo osób przeglądając grafikę „z nudów” klika w pozycje, które im się spodobają. Ogromną szansą dla firmy pozycjonującej swoją stronę jest zadbanie o tę stronę promocji usług, dzięki niej bowiem pozyskamy dodatkowe wejścia na witrynę. Szczególnie ważne jest to w przypadku sklepów internetowych, gdyż zwiększa to szanse na przekierowanie celowego ruchu na konkretną podstronę z produktem.

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor