SEO

Jakie działania warto podjąć aby zyskać większą oglądalność na YouTube

Jak wiadomo jednym z lepszych kanałów dystrybucji treści w sieci jest niewątpliwie YouTube. Sporo osób już się o tym przekonało, a szczególnie Ci co prowadzą komercyjnie kanały dla osób trzecich świadcząc im takie usługi. To właśnie dla takich osób jest zadedykowany kolejny z naszych artykułów, który powie im o tym jak zwiększyć oglądalność na YouTube. Strategia o jakiej zamierzamy napisać nazwana jest przez autora: The Sequel Technic. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszamy do lektury naszego artykułu na podstawie twórczości znanego YouTubera Briana Dean.

 

Podstawy

 

 

Jak wiadomo każdego roku trzeba analizować to jakie są statystyki związane z przeglądaniem swojego kanału na YouTube. Jeśli się okaże, że są jakieś spadki albo wachnięcia, warto jest coś takiego przeanalizować. Tak też jest w przypadku właśnie tegoż spostrzeżenia, którego dokonał Brian. Jak zauważył na swoim kanale, szukając zasoby YouTube'a, większość wejść na jego filmy nie pochodziła z wyszukiwarki, tylko właśnie z sugerowanych filmów na jego kanale. Jeśli chodzi o statystyki to przedstawiało się to 25% na wyniki z wyszukiwarki, do 41% z sugerowanych. Sugerowane wyniki jak wiadomo pochodzą z prawego paska, jaki pojawia obok naszego filmu albo zaraz poniżej, jeśli używa się urządzenia mobilnego.

 

Jak wstawić tam swój film spośród tych, które się posiada w wynikach? W kilku krokach:

 

  • Znajdź popularny film, który warto jest promować - jak tego dokonać? Możesz oczywiście wpisać w wyszukiwarce interesującą Ciebie frazę tematyczną i znaleźć na niej topowe 1-3 filmy, które mają taką a nie inną frazę.;

  • Stwórz lepszy film, który przebije konkurencję – zarówno co do jakości treści jak i ilości wiedzy przekazanej weń. I teraz bardzo ważna sprawa - długość pozostawania potencjalnych odbiorców, który będą oglądali jakiś określony czas na Twoim kanale jest bardzo ważny. Co z tego wynika? Ano to, że jak jakiś film na Twojej liście będzie oglądany powiedzmy przez średnio 30 sekund, a inne dłużej, to wiadomą sprawą, że na liście sugerowanej będzie wyżej ten dłużej oglądany. I co jest tutaj jeszcze najważniejsze? INTRO, tak właśnie, bo ono musi być tutaj najbardziej „wypasione”, jeśli będzie super to zatrzyma oglądających i będą chętniej oglądali potem całą treść. No dobrze, tyle? Nie, okazuje się, że jeszcze musi być film dłuższy od tych, które posiada konkurencja, tutaj już jest w ogóle niezłe zadanie dla potencjalnego Kowalskiego YouTubera, no ale cóż...,ale żęby tego było mało w tej technice sam Brian niejako sugeruje, żeby ludzie używali w filmie dużo dodatków przestankowych – czyli takich rzeczy, które dodatkowo zainteresują potencjalnych oglądających i będą powodowali, że nie zasną w trakcie oglądania;

  • Optymalizacja filmów YouTube – i tutaj jest kolejna kwestia, aby umieć tak zoptymalizować opisy aby pozwalały odnaleźć potencjalnemu Kowalskiemu Twój sugerowany film. Jak tego dokonać? Podając słownie frazy kluczowe w nagraniu filmu, i to nie jeden raz. Jak się okazuje Google YouTube roboty analizują wszystko bardzo dokładnie.

  • CTR sugerowanego nagrania – tutaj jak wiadomo trzeba stosować znane metody na to, aby umiejętnie zarządzać możliwością zwiększenia klikalności w nasze sugerowane filmy.

 

 

 

Podsumowanie

 

 

Jak wiadomo tworzone filmy na YouTube muszą być w miarę możliwości długie i bardzo dobrze dopracowane od strony merytorycznej. Jak widać jednak aby dobrze wypromować trzeba dokonać nieco zabiegów aby się to powiodło, bo jak się okazuje, nie zawsze technika działania zakłada sukces jeśli okaże się, że jednak w sposób tradycyjny odnosi się do tego co jest serwowane na stronie.

W dzisiejszym artykule wskazaliśmy jako przykład działania, które należy przedsięwziąć aby odnieść sukces podczas promocji własnych filmów.


Głosów: 9.1/10 (30 Głosujących)


Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor