BLOG

Fikcyjne wizytówki w Google Maps. Jak gigant radzi sobie z tym procederem?

Od jakiegoś czasu pojawiła się w sieci przykra praktyka zakładania przez lokalnych przedsiębiorców wizytówek ich firm nakierowanych na miasta, w których w praktyce takich siedzib nie posiadają.

 

Sitepromotor wizytówki w Google Maps Wizytówki Google Maps     Google mówi stanowcze NIE takim praktykom i kategorycznie zwalcza takie praktyki poprzez kasowanie spamu.           

     Jak pokazują badania przeprowadzone przez Google wraz z Uniwersytetem w Kalifornii, mniej niż 0,7 % profili zakładanych w Mapach Google'a jest na fikcyjnie funkcjonujące firmy. Badania wskazują również, że proceder ten zmniejsza się coraz bardziej poprzez udoskonalone mechanizmy weryfikacji, dzięki czemu aż 70% takich wizytówek nie pojawiła się w wynikach właśnie dzięki takim mechanizmom. Dla zainteresowanych jest podany pełen raport na tej stronie.

 

Jakie są skutki takiego spamu w Mapach Google?

 

            Skutki są bolesne dla kieszeni użytkowników szukających wyników końcowych w Internecie. Dla tych osób skorzystanie z oferty fikcyjnej firmy często może oznaczać np. rezerwację w hotelu u kogoś, kto w praktyce nie ma prawa pośredniczenia w takich rezerwacjach, przepaść mogą zaliczki na poczet takich rezerwacji i ogólnie niejednokrotnie użytkownicy końcowi mogą też udać się do siedziby, która znaleźli w wynikach Google Maps, takowej siedziby nie znajdą.

            Jak zatem Google walczy z taką nieuczciwą praktyką? Jak dobrze wiesz, zanim ktoś pojawi się w wynikach Google pod konkretnym adresem musi wpisać kod PIN, który przychodzi pocztą tradycyjną na wskazany w adres, który podaje się w profilu GMF. Wcześniej było tak, że Google nie sprawdzało adresów, tak też ten fakt wykorzystywali nieuczciwi spamerzy, podawali adresy swoich mieszkań, czy też znajomych. Teraz Google zanim zaakceptuje taką wizytówkę z adresem firmy, sprawdza dokładnie co się mieści pod danym adresem.

            Google też skutecznie wprowadza instytucję Lokalnych Przewodników, co daje możliwość samym użytkownikom internetu weryfikowanie takich wyników i zgłaszanie różnego rodzaju nadużyć.

            Pamiętajmy, aby korzystać z usług sprawdzonych firm i sami starajmy się być uczciwymi i świadomymi użytkownikami społeczności Internetu, abyśmy mogli korzystać z tego medium mądrze i roztropnie.


Głosów: 9.9/10 (38 Głosujących)


Sitepromotor wizytówki Google Sitepromotor wizytówki Google Sitepromotor wizytówki w Google Maps Sitepromotor wizytówki Google Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google Sitepromotor wizytówki Google Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor wizytówki Google SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor wizytówki Google Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor wizytówki Google Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor wizytówki w Google Maps Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google Politechnika Wrocławska Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google WP money Sitepromotor wizytówki w Google Maps Dospel Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google Magellan Sitepromotor wizytówki Google Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor wizytówki Google Castrol Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google eGospodarka Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google OEX

Referencje

Sitepromotor Fikcyjne wizytówki w GoogleSitepromotor Fikcyjne wizytówki w GoogleSitepromotor Fikcyjne wizytówki w GoogleSitepromotor Fikcyjne wizytówki w GoogleSitepromotor Fikcyjne wizytówki w Google

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor wizytówki Google Sitepromotor