BLOG

Fikcyjne wizytówki w Google Maps. Jak gigant radzi sobie z tym procederem?

Od jakiegoś czasu pojawiła się w sieci przykra praktyka zakładania przez lokalnych przedsiębiorców wizytówek ich firm nakierowanych na miasta, w których w praktyce takich siedzib nie posiadają.

 

Wizytówki Google Maps     Google mówi stanowcze NIE takim praktykom i kategorycznie zwalcza takie praktyki poprzez kasowanie spamu.           

     Jak pokazują badania przeprowadzone przez Google wraz z Uniwersytetem w Kalifornii, mniej niż 0,7 % profili zakładanych w Mapach Google'a jest na fikcyjnie funkcjonujące firmy. Badania wskazują również, że proceder ten zmniejsza się coraz bardziej poprzez udoskonalone mechanizmy weryfikacji, dzięki czemu aż 70% takich wizytówek nie pojawiła się w wynikach właśnie dzięki takim mechanizmom. Dla zainteresowanych jest podany pełen raport na tej stronie.

 

Jakie są skutki takiego spamu w Mapach Google?

 

            Skutki są bolesne dla kieszeni użytkowników szukających wyników końcowych w Internecie. Dla tych osób skorzystanie z oferty fikcyjnej firmy często może oznaczać np. rezerwację w hotelu u kogoś, kto w praktyce nie ma prawa pośredniczenia w takich rezerwacjach, przepaść mogą zaliczki na poczet takich rezerwacji i ogólnie niejednokrotnie użytkownicy końcowi mogą też udać się do siedziby, która znaleźli w wynikach Google Maps, takowej siedziby nie znajdą.

            Jak zatem Google walczy z taką nieuczciwą praktyką? Jak dobrze wiesz, zanim ktoś pojawi się w wynikach Google pod konkretnym adresem musi wpisać kod PIN, który przychodzi pocztą tradycyjną na wskazany w adres, który podaje się w profilu GMF. Wcześniej było tak, że Google nie sprawdzało adresów, tak też ten fakt wykorzystywali nieuczciwi spamerzy, podawali adresy swoich mieszkań, czy też znajomych. Teraz Google zanim zaakceptuje taką wizytówkę z adresem firmy, sprawdza dokładnie co się mieści pod danym adresem.

            Google też skutecznie wprowadza instytucję Lokalnych Przewodników, co daje możliwość samym użytkownikom internetu weryfikowanie takich wyników i zgłaszanie różnego rodzaju nadużyć.

            Pamiętajmy, aby korzystać z usług sprawdzonych firm i sami starajmy się być uczciwymi i świadomymi użytkownikami społeczności Internetu, abyśmy mogli korzystać z tego medium mądrze i roztropnie.

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor