SEO

Systemy wymiany linków a współczesne SEO

Jak wiadomo pozycjonowanie stron to jedna z usług, która jest naprawdę dość popularna. Co za tym idzie mnóstwo osób stara się wybierać spośród wielu ofert na rynku. Te, które wydają się być najkorzystniejsze z punktu widzenia oczywiście ceny często okazują się być niestety średniej jakości. Co się z tym dodatkowo wiąże to oczywiście fakt tego, że niestety mnóstwo jeszcze jest firm i „domorosłych” pseudo ekspertów, którzy chwytają się nie-etycznych działań m.in. spamowania takimi „zabaweczkami” jak xRumer i „dopalania” swoich stron systemami wymiany linków.

 

O ile to pierwsze narzędzie budzi i zawsze budziło ogromne kontrowersje, o tyle systemy wymiany linków – bynajmniej SWL stałych – nie zawsze kojarzyły się ludziom z czymś nie-etycznym. Jakie zaś zdanie ma na ten temat Google obecnie i z czym może wiązać się korzystanie z tychże? O tym w poniższym artykule!

 Podstawy

System wymiany linków to platforma, dzięki której zadeklarowane osoby są w stanie wyświetlać na swojej stronie linki prowadzące do innych witryn i jednocześnie również promować swoje strony na stronach innych osób, które się na to zgodziły zapisując się w systemie. Jak wiadomo systemy wymiany linków są stałe i zmienne, chociaż po wiadomej zmianie algorytmu Google pozostało ich pewnie nie wiele (np. GotLink.pl). Strony oczywiście można w ten sposób pozycjonować poprzez sukcesywne zwiększanie ilości linków w systemie, punkty zaś same w sobie można kupić aby mieć ich więcej.

 

Konsekwencje używania

Jak wiadomo korzystanie z tego typu opcji na szybkie pozycjonowanie może się skończyć filtrem lub niejednokrotnie szybkim... banem i.... pożegnaniem się ze swoją stronę czasami może na zawsze jeśli chodzi o jej obecność w indeksie tejże wyszukiwarki. Warto zatem wiele razy zastanowić się zanim podejmie się tego typu akcje, które najkrócej rzecz ujmując zwane są black hat seo. Można też problemów „nabawić się” nieświadomie jeśli okazałoby się, że jakiś domorosły pseudo-specjalista zaczął bawić się w taki sposób pozycjonowania waszej strony internetowej.

 

A co jeśli nas to spotka?

Przede wszystkim trzeba skorzystać z profesjonalnej usługi u kogoś kto zna się na rzeczy, ponieważ zapewne do tej pory stroną zajmowała się osoba, która ma źle uformowane sumienie i niewątpliwie również blade pojęcie o współczesnym SEO. A co jeśli samemu przyjdzie nam się zajmować tym problemem? Po pierwsze trzeba poddać analizie zaplecze linków, na których znajdują się (lub się znajdowały) linki prowadzące do tego typu stron i koniecznie szybko zareagować przez usunięcie bieżącego linkowania SWL, a ponadto trzeba będzie zastąpić w miarę możliwości brakujące linki z systemu nowymi stałymi linkami i niewątpliwie nowymi treściami na stronie.  Tego typu działania mogą potrwać długo, a konkretnie to jeśli nie kilka to nawet kilkanaście miesięcy zanim sytuacja się ustabilizuje.

Czy można jakoś temu zapobiec?

Jak wiadomo pozycjonowanie nie należy do najszybszych i tanich przedsięwzięć, także po pierwsze warto jest wiedzieć z kim się podpisuje umowę i na pewno zastrzec sobie w niej, że nie życzymy sobie się aby stosować tego typu metody działania. Kolejna sprawa to warto jest samodzielnie zablokować linkowanie domeny w takich systemach. 

 

Podsumowanie

Niewątpliwie kwestia używania systemów linków jest bardzo prosta i oczywista → działania tego typu należą do black hat seo i każdy kto tylko pokusiłby się o używanie tego typu oprogramowania sam prosi się o problemy, które mogą w dużej mierze okazać się „zabójcze” dla domeny pozycjonowanej w ten sposób.
Warto jest zatem przemyśleć sprawę dwa razy zanim się podejmie takie działania, a jeśli padnie się ofiarą działań nieuczciwych kontrahentów warto jest pamiętać o poradzeniu się dobrego specjalisty jak wyjść z patowej sytuacji.
Warto jest też pamiętać, że w aktualnym pozycjonowaniu coraz większą rolę odgrywają unikalne treści i współpracować z influencerami i copywriterami, z którymi współpracę można nawiązać między innymi przez taki serwis jak WhitePress, który serdecznie polecam.


Głosów: 9.9/10 (43 Głosujących)


Sitepromotor seo a swl Sitepromotor seo a swl Sitepromotor SWL Sitepromotor seo a swl Sitepromotor SWL Sitepromotor Systemy wymiany linków Sitepromotor SWL

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor seo a swl

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor seo a swl SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor Systemy wymiany linków Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor seo a swl Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor seo a swl Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor Systemy wymiany linków Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor Systemy wymiany linków Politechnika Wrocławska Sitepromotor Systemy wymiany linków WP money Sitepromotor seo a swl Dospel Sitepromotor SWL Magellan Sitepromotor Systemy wymiany linków Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor SWL Castrol Sitepromotor seo a swl eGospodarka Sitepromotor SWL OEX

Referencje

Sitepromotor seo a swlSitepromotor seo a swlSitepromotor seo a swlSitepromotor seo a swlSitepromotor seo a swl

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor SWL Sitepromotor