BLOG

Nowoczesne trendy - jakie strony internetowe są dzisiaj modne?

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach także w projektowaniu stron internetowych można zauważyć dynamiczną zmianę trendów. Jest ona związana przede wszystkim z rozwojem technologii, ale także z koniecznością dostosowywania witryn do zmieniających się oczekiwań odbiorców. Te ostatnie wyraźnie zmierzają w kierunku ograniczania ilości treści na stronie na rzecz atrakcyjnych form graficznych i multimedialnych.

 

Sitepromotor strony internetowe trendy

Siła obrazu i minimalizm

Ogromna ilość informacji w Internecie powoduje, że odbiorcy potrzebują coraz szybszych form przekazu. Dlatego nowoczesne strony internetowe budowane są w oparciu o wysokiej jakości duże zdjęcia, które mają za zadanie nie tylko przyciągnąć uwagę odbiorców, ale również dostarczyć im kluczowych informacji. Coraz częściej zdjęcia stanowią tło całej witryny, na której umieszcza się minimalną ilość tekstu np. ciekawe hasła reklamowe lub krótkie informacje o ofercie firmy i jej zaletach. Na modnych witrynach króluje minimalizm, który zapewnia czytelność strony i szybkie dotarcie z informacją do odbiorcy.

Atrakcyjne formy multimedialne

Umieszczanie na stronie filmów video lub animacji jest ostatnio bardzo popularne. Obejrzenie krótkiego filmu jest dla odbiorców łatwiejsze i przyjemniejsze niż czytanie bardzo długich tekstów. Zamiast czytać opis działania urządzenia, lepiej przekonać się o jego funkcjonalności oglądając video, które daje namiastkę bezpośredniego testowania produktu.

Prosta nawigacja, czyli one page

Wyraźnym trendem w tworzeniu stron jest dzisiaj odchodzenie od klasycznej struktury zakładkowej i zastępowanie jej jedną, przewijaną w dół stroną. Taka forma prezentacji treści na stronie wynika z niechęci odbiorców do długiego przebywania na stronie i zaglądania w jej wszystkie zakamarki. Scrollowanie takiej strony pozwala w krótkim czasie zapoznać się z wszystkimi najważniejszymi punktami oferty. Nawigacja na takiej stronie z założenia jest prosta, jednak dla jej ułatwienia stosuje się dodatkowo menu podążające za użytkownikiem.

Responsywność i dodatki do komunikacji z klientem

O konieczności dostosowania witryny do urządzeń mobilnych pisaliśmy już wielokrotnie – to dzisiaj standard, których cechuje każdą nowoczesną stronę internetową. Warto jednak zwrócić uwagę na inne modne elementy na stronie, czyli wszelkie dodatki ułatwiające kontakt z gościem witryny. Są to przede wszystkim live chaty, dzięki którym każdy może porozmawiać z przedstawicielem firmy bezpośrednio na stronie, a także przyciski do szybkiego oddzwaniania do klienta. 


Głosów: 9.9/10 (43 Głosujących)


Sitepromotor responswyne strony trendy Sitepromotor responswyne strony trendy Sitepromotor responswyne strony trendy Sitepromotor responswyne strony trendy Sitepromotor strony internetowe moda Sitepromotor strony internetowe trendy Sitepromotor responswyne strony trendy

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor strony internetowe moda

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor strony internetowe trendy SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor responswyne strony trendy Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor strony internetowe moda Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor strony internetowe trendy Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor strony internetowe moda Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor strony internetowe moda Politechnika Wrocławska Sitepromotor strony internetowe moda WP money Sitepromotor strony internetowe moda Dospel Sitepromotor responswyne strony trendy Magellan Sitepromotor strony internetowe trendy Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor strony internetowe trendy Castrol Sitepromotor responswyne strony trendy eGospodarka Sitepromotor strony internetowe trendy OEX

Referencje

Sitepromotor responswyne strony trendySitepromotor responswyne strony trendySitepromotor responswyne strony trendySitepromotor responswyne strony trendySitepromotor responswyne strony trendy

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor strony internetowe trendy Sitepromotor