SEO

Co to jest link building i dlaczego jest tak ważny?

Link building jest pojęciem ściśle związanym z SEO i tak naprawdę stanowi jego najważniejszy element. W dużym skrócie polega on na zwiększaniu liczby linków prowadzących do promowanej strony internetowej, co docenione jest przez Google i wynagradzane wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania.

 

 

Dlaczego linki są cenne dla Google?

 

Na początku warto rozróżnić linki zewnętrzne od wewnętrznych. Linki zewnętrzne prowadzą do promowanej strony z innych witryn internetowych. Z kolei linki wewnętrzne umieszczane są w obrębie promowanej witryny, głównie w celu ułatwienia użytkownikowi poruszania się po witrynie, ale także po to, by podbić pozycję strony w wyszukiwarce. Nietrudno się domyślić, że linkowanie wewnętrzne jest dużo prostsze od pozyskiwania linków zewnętrznych. Dla Google również linki zewnętrzne są bardziej wartościowe, ponieważ oznaczają, że strona jest ceniona przez internautów.

 

Surowe wymagania Google dotyczące link building

 

Jeszcze niedawno link building był tak skutecznym sposobem na osiągnięcie wysokiej pozycji w rankingu, że prowadził do wielu nadużyć. Polegały one np. na umieszczaniu bardzo dużej liczby linków wewnętrznych, uczestnictwo w systemach wymiany linków, czy wreszcie masowe umieszczanie linków na przeróżnych forach, często w ogóle niezwiązanych z tematyką promowanej strony. Tego rodzaju praktyki związane ze sztucznym generowaniem nienaturalnych linków w końcu nie spodobały się Google. Poskutkowało to wprowadzeniem algorytmu Pingwin, który dzisiaj takie praktyki szybko wyłapuje i wymierza za nie dotkliwe kary.

 

Skuteczne pozyskiwanie linków w zgodzie z zasadami Google

 

Link building jest bardzo ważny przy pozycjonowaniu strony, jednak wymaga od specjalistów SEO dużo większego wysiłku niż kiedyś. Przede wszystkim dzisiaj bardziej liczy się jakość linków niż ich ilość. Google szczególnie dobrze ocenia linki pochodzące z witryn o wysokim PageRank, czyli na przykład z popularnych blogów lub portali. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozyskiwanie linków jest tworzenie unikalnych i wysokiej jakości tekstów nawiązujących tematycznie do promowanej witryny, które potem umieszcza się na wartościowych stronach. Równie skuteczne są blogi firmowe (zewnętrzne lub w obrębie witryny), profile w portalach społecznościowych, czy też katalogi stron.

 

Głosów: 9.9/10 (33 Głosujących)



Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626




Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor