Porady dla webmasterów

Jak przyspieszyć ładowanie się stron opartych na WordPress

Jak wiadomo prędkość ładowania się stron to jeden z kluczowych czynników branych pod uwagę podczas rankingu oceniającego pozycję w wyszukiwarce, podobnież również jak skrupulatnie sprawdzany jest ten czynnik przez roboty Google, podobnież też i zwykli użytkownicy wizualnie sprawdzają na własne oczy to jak strona się ładuje i czy godna jest wchodzenia na nią w przyszłości – tak, tak, nie da się ukryć, że wśród mobilnych użytkowników internetu, duża część z nich porzuca strony, które właśnie ładują się za wolno i już nigdy więcej na nie nie wchodzi.

 

Sitepromotor prędkość ładowania strony Jak przyśpieszyć ładowanie strony

Mając na względzie powyższe i biorąc pod uwagę fakt tego, że wiele osób używa oprogramowanie do blogowania pod nazwą Wordpress, w dzisiejszym opracowaniu skupimy się na opisaniu tego jak „podrasować” silnik WP, tak aby strona ładowała się dużo szybciej. W ów krótkim opracowaniu postaramy się krok po kroku pokazać jak przeanalizować stan bieżący waszego bloga i co można by z nim zrobić, aby ten stan poprawić! Zapraszamy do lektury!

 

Analiza wstępna

 

Tak pokrótce, na dzień dobry można by rzec – analiza to podstawa działań związanych z optymalizacją strony, ponieważ dzięki niej można dokonać zmian, które są niezbędne. Jakimi narzędziami operować celem dokonania tych analiz? Zapewne na sieci znajdziecie mnóstwo nawet darmowych rozwiązań, my jednak polecimy Wam jedno właściwe i podstawowe, niezawodne i darmowe tj. https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ , dzięki niemu poznacie wszelkie niedociągnięcia. Kiedy już będziemy wiedzieli jakie są ogólne wyniki strony oraz będziemy mogli dociec co w detalach należało by poprawić będziemy mogli przejść do kolejnych kroków, czyli...

 

Kompresja zdjęć i grafiki

 

Poza faktem istnienia kompresji grafik naszego szablonu graficznego trzeba też pamiętać o całej zawartości folderu wp-content/uploads/ , którą warto jest zgrać na lokalny dysk i dokonać kompresji plików, które potem będzie można z powrotem wgrać na serwer. To jakie rozwiązanie będzie można przyjąć jeśli chodzi o procent kompresji plików, to najrozsądniejszym rozwiązaniem jest przyjąć 85%, natomiast jeśli chodzi o narzędzia do tego celu to warto jest korzystać również z darmowego i sprawdzonego najnowszego rozwiązania Google, mianowicie → xGuetzli, który posiada bardzo dobry nowy algorytm kompresowania.

 

Pamięć podręczna przeglądarki

 

Ważnym elementem, o którym należy pamiętać to pamięć podręczna przeglądarki, z której korzysta nasza przeglądarka w taki sposób jak jest ustawione domyślnie albo... jak wymusimy samodzielnie wpisując specjalną składnię w kodzie, można to uczynić dodając do pliku .htaccess np. taki wpis:

<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 1 month"
</IfModule>

Jak się nie trudno domyśleć po składni powyżej, potencjalny Kowalski wchodząc na tę stronę będzie dostawał dane z grafikami, które są już zapisane w buforze przeglądarki, z której korzysta, zatem nie będą się od nowa ładować grafiki i na pewno strona wczyta się szybciej, a o to właśnie nam chodzi.

 

Zmniejszenie kodu strony

 

Jak wiadomo każdy szablon posiada kod, który może być napisany mniej lub bardziej profesjonalnie i od tego właśnie wszystko zależy jak może się szybko wczytywać strona. Jeśli okazałoby się, że w kodzie HTML jest za dużo niepotrzebnych spacji i innych elementów kodu to na pewno wydłuży czas wczytywania, warto zatem korzystać z parserów kodu aby dokonać przeglądu celem wyszczuplenia tegoż ze zbędnych elementów. Jednym z takich narzędzi jest np. https://www.willpeavy.com/minifier/

 

CSS i Javascript

 

Jak wiadomo można też korzystać z wtyczki Async JS and CSS, w której ustawiając asynchroniczne ładowanie się skryptów można nieco też oszczędzić na szybkości ładowania się witryny, ponieważ rozwiązanie to pozwala między innymi na „przesunięcie” kodu skryptów do górnej części, dzięki czemu całość powinna być szybciej wczytywana.

 

Wtyczki Wordpress

 

I na końcu warto jest wspomnieć o wtyczkach, które posiadamy zainstalowane w naszym oprogramowaniu. Jak wiadomo można za pomocą Plugin load filter ustawić, które wtyczki na jakich podstronach powinny być ładowane. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, że zaoszczędzi się na czasie ładowania podstron, które właśnie nie potrzebują aby na danej podstronie była gdzieś ładowana dana wtyczka. Trzeba przyznać, że tego typu zabieg jest naprawdę pożądany bo przynosi bardzo korzystne efekty.

 

Podsumowanie

 

Niewątpliwie warto jest dokonywać zmian na stronie, które w sposób radykalny przyspieszą wczytywanie się tychże na urządzeniach przenośnych. Zgodnie bowiem z zapowiedzią giganta z Kalifornii, to właśnie prędkość ładowania się stron – można by rzec – lekkich jak kolibry będzie miało najważniejsze znaczenie w nowym algorytmie, który będzie faworyzował rozwiązania dedykowane dla urządzeń mobilnych.

W niniejszym artykule przedstawiliśmy Wam podstawowe działania, które mogą pomóc Wam w przyspieszeniu ładowania się waszych blogów opartych na najbardziej popularnym oprogramowaniu jakim jest Wordpress, mamy nadzieję, że porady okażą się być przydatne i osiągniecie satysfakcjonujące wyniki związane z ich działaniem.


Głosów: 9.8/10 (37 Głosujących)


Sitepromotor ładowanie stron Sitepromotor wordpress Sitepromotor prędkość ładowania strony Sitepromotor ładowanie stron Sitepromotor ładowanie stron Sitepromotor wordpress Sitepromotor wordpress

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626




Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor prędkość ładowania strony

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor wordpress SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor ładowanie stron Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor prędkość ładowania strony Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor wordpress Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor wordpress Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor ładowanie stron Politechnika Wrocławska Sitepromotor wordpress WP money Sitepromotor wordpress Dospel Sitepromotor prędkość ładowania strony Magellan Sitepromotor prędkość ładowania strony Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor prędkość ładowania strony Castrol Sitepromotor prędkość ładowania strony eGospodarka Sitepromotor wordpress OEX

Referencje

Sitepromotor prędkość ładowania stronySitepromotor prędkość ładowania stronySitepromotor prędkość ładowania stronySitepromotor prędkość ładowania stronySitepromotor prędkość ładowania strony

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor prędkość ładowania strony Sitepromotor