SEO

Na co uważać podczas prac SEO aby nie utopić domeny?

Jak wiadomo pozycjonowanie jest zajęciem, które nie każdy jest w stanie ogarnąć od strony technicznej i merytorycznej. Co do pierwszego na pewno problemów z tym nie powinni mieć webmasterzy – czyli takie osoby, które teoretycznie na co dzień mają do czynienia z tym zagadnieniem. I można by na tym poprzestać, bo właśnie chodzi tutaj o teorię, która często mocno różni się od praktyki i niekoniecznie webmaster zna się na SEO, co też widać potem po mizernych efektach ich zmian w wyglądzie strony, a efektami w indeksie wyszukiwarki. O czym mówimy? O dokonaniu niezamierzonych błędnych zmian, które mają ogromne znaczenie na bytność domeny w indeksie. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszamy do lektury!

 

Zmiana domeny
 

Często istnieje taka sytuacja, która wymaga od webmastera dokonania zmiany w postaci przeniesienia serwisu z domeny A na domenę B, i w sumie nic dziwnego bo przecież ludzie zmieniają adresy stron, dlatego nie powinno być z tym problemów. A jednak okazuje się, że może to być niestety problem. A o co chodzi? O to, że większość adresów widniejąca na domenie A zostaje w sposób brutalny przekierowane na główny adres domeny B.


 

Zmiana silnika strony


 

Drugą sytuacją, w której może dojść do nie małego zamieszania i w efekcie do spadku wyników w wyszukiwarce, które mogą powodować również mocny spadek wyników, których odzyskanie może potrwać długie miesiące. Praktyka pokazuje, że mnóstwo webmasterów robi w ten sposób i nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji jakie niesie tego typu zabieg.


 

Podsumowanie

 

Nie bez powodu samo Google sugeruje aby zmiany tyczące się kompleksowej wymiany oprogramowania – silnika strony, były dokonywane tylko wtedy gdy wymaga tego dobro serwisu, i podobnież sytuacja ma się ze zmianą adresu domeny, zmiany takie bowiem generują konieczność dokonania przez roboty Google ogromnej pracy w kwestii przeliczenia starych i nowych podstron serwisu, a w czasie może to potrwać.

Warto jest zatem o tym pamiętać i w kwestii tego typu zabiegów konsultować się ze specami od SEO.


Głosów: 9.9/10 (31 Głosujących)


Wyślij artykuł znajomemu »

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy.

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Uniwersytet Wrocławski Politechnika Wrocławska WP money Dospel Magellan Dolnośląska Szkoła Wyższa Castrol eGospodarka OEX

Referencje


Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor