Ciekawostki

Dotacje unijne na stworzenie i promocję (pozycjonowanie) strony, sklepu lub portalu internetowego

Sitepromotor datacje na sklep internetowy

Dzięki obecności Polski w strukturach europejskich już od wielu lat polscy przedsiębiorcy mają prawo do korzystania z dotacji europejskich.

Składając w odpowiednim urzędzie wniosek o przyznanie dotacji wraz z załączonym biznesplanem, warto w nim uwzględnić środki finansowe, na takie usług jak:

Zamawiam kontakt i bezpłatny audyt SEO strony

 

 

Aby wyjść na przeciw Twoim oczekiwaniom postanowiliśmy przygotować pewne wytyczne, które ułatwią Ci sporządzenie wniosku i zwiększą szansę na pozyskanie dofinansowania unijnego z funduszy strukturalnych.

 

Informacja dla osób, starających się o dotacje / dofinansowanie unijne na stworzenie strony / sklepu internetowego.

 

Podstawową kwestią jaką musimy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie / dotację na stronę lub sklep internetowy jest dokładny biznes plan z zaznaczeniem na co zostaną przeznaczone środki.

Od strony IT w biznesplanie warto jest uwzględnić środki na następujące składowe :

 

 •  budowa strony / sklepu internetowego
 •  wykupienie miejsca na serwerze pod stronę / sklep - tzw hosting - standardowo otrzymasz od nas pierwszy rok gratis!
 •  wykupienie dowolnej ogólnodostępnej domeny - również to otrzymasz od nas na pierwszy rok gratis!
 •  reklama internetowa w ramach której może wchodzić : pozycjonowanie strony / sklepu internetowego, oraz kampanie Google Ads

 

Warto podkreślić, że reklama internetowa rozliczana jest w cyklach miesięcznych na zasadzie abonamentu. Warto więc z góry przewidzieć większą kwotę na promocję, którą rozłoży się na okres 6 lub 12 m-cy.

 

CO ZROBIĆ ABY OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE NA STRONĘ / SKLEP  ONLINE Z PUP?

 

Wymaga to odrobiny wysiłku i czasu, ale wbrew pozorom nie jest to trudne. W pierwszej kolejności musisz sprawdzić czy kwalifikujesz się na kandydata do złożenia takiego wniosku w Państwowym Urzędzie Pracy w twoim mieście. W kolejnym kroku należy skompletować wszystkie potrzebne dokumenty i dostarczyć je do Powiatowego Urzędu Pracy. Na koniec pozostaje nam tylko poczekać na pozytywne rozpatrzenie prośby o dofinansowanie strony / sklepu internetowego.

 

JAKIE WARUNKI NALEŻY SPEŁNIĆABY OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DOTACJĘ NA SKLEP INTERNETOWY?

 

Zgodnie ze zmianami wdrożonymi w polskim ustawodawstwie, od 2016 r. nie można starać się o dotacje wyłącznie na otwarcie sklepu online. Niemniej jednak, jeśli dotację weźmiemy na szerszy projekt, a sklep internetowy ma być jego uzupełnieniem to jest to już możliwe. Może to być np dotacja na zakup sprzętu do produkcji, a sklep internetowy ma tam służyć wyłączanie jako źródlo dystrybucji.

A więc aby otrzymać dotację :

 

Zamawiam kontakt i bezpłatny audyt SEO strony

 •  należy posiadać zaświadczenie o byciu osobą bezrobotną;
 •  nie należy przez poprzednie 12 miesięcy prowadzić innej działalności gospodarczej ( czasem ten okres jest jeszcze dłuższy. Zależy od konkretnego PUP )
 •  o dofinansowanie nie może się starać osoba, która w przeciągu roku przed złożeniem wniosku odrzuciła propozycję stażu lub pracy za pośrednictwem PUP
 •  osoba starająca się o difinansowanie nie może figurować jako osoba, która popełniła przestępstwo gospodarcze ( przekręty finansowe )
 •  wnioskodawca nie może posiadać już dofinansowania pochodzącego z innego źródła

 

Jest także możliwość starania się o dofinansowanie na oprogramowanie w firmie. Sklep internetowy niewątpliwie jest swego rodzaju oprogramowaniem więc takie umotywowanie wniosku również może przyczynić się do jego pozytywnego rozpatrzenia.

Sitepromotor Dofinansowanie z UE na sklep internetowy

 

JAK PRZYGOTOWAĆ WNIOSEK ABY ZOSTAŁ ON POZYTYWNIE ROZPATRZONY?

 

Jedną z kluczowych kwestii w zakresie powodzenia wniosku o dotacje / dofinansowanie  jest poprawne jego wypełnienie.  Dobry pomysł na biznes np sklep stacjonarny połączony ze sklepem internetowym jest kolejnym ważnym czynnikiem, który brany jest pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków. Zgodnie ze zmienionym ustawodastwem nie można obecnie otrzymać dofinansowania na sam sklep internetowy, ale na sklep stacjonarny połączony z internetowym już tak. We wniosku należy również podać przybliżone terminy realizacji poszczególnych elementów, cele na co środki finansowe będą spożytkowane oraz ich kosztorys.

Podejmując decyzję w zakresie wyboru oprogramowania sklepu internetowego warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy, takich jak

 

 •  integracja sklepu z systemami płatności online np PayU, PayPal
 •  połączenie sklepu z hurtownią ( dropshipping )
 •  połączenie sklepu z porównywarkami cen (ceneo, skapiec, nokaut) oraz portalami aukcyjnymi Allegro, eBay
 •  indywidualny projekt graficzny sklepu

 

Pomocne będzie dołączenie do biznes planu wyceny lub faktury pro forma wyszczególniającej koszty poszczególnych elementów. Dołączenie deklaracji i planów wraz z przemyślaną analizą finansową jest istotne ponieważ po otrzymaniu dofinansowania na ich podstawie urzędnicy będą nas kontrolować.

 

 JAK DŁUGO TRWA ROZPATRZENIE WNIOSKU?

Trudno jest określić dokładny czas, ale przeciętnie jest to powyżej jednego miesiąca.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, podpisywana jest umowa pomiędzy urzędem pracy, a wnioskodawcą. Często należy też wybrać poręczyciela, który będzie naszym zabezpieczeniem zwrotu pieniędzy, jeśli nie dotrzymamy warunków umowy. Po całym procesie czekamy kilka dni na przelew.

 

Kwota dofinansowania przeciętnie wynosi około 20 tyś zł.

 

CO ZROBIĆ, ŻEBY NIE STRACIĆ DOFINANSOWANIA NA STRONĘ / SKLEP INTERNETOWY?

 

Naważniejszą rzeczą którą musimy wykonać, aby dotacja na zakup sklepu lub strony internetowej nie została nam odebrana jest wydatkowanie środków zgodnie z wsześniej podpisaną umową. Warunkiem utrzymania dotacji jest utrzymanie sklepu przez minimum 12 m-cy. Jeśli nam się to nie uda, Państwowy Urząd Pracy może zarządać zwroty kwoty dotacji wraz z odestkami.


Głosów: 9.6/10 (43 Głosujących)


Sitepromotor Dofinansowanie z UE na sklep internetowy Sitepromotor dofinansowanie z PUP na sklep internetowy Sitepromotor dofinansowanie z PUP na sklep internetowy Sitepromotor Dofinansowanie z UE na sklep internetowy Sitepromotor datacje na sklep internetowy Sitepromotor dofinansowanie z PUP na sklep internetowy Sitepromotor dofinansowanie z PUP na sklep internetowy

Skontaktuj się z nami

Infolinia 0801 011 742
tel 74 831 64 67
tel. kom. 608 054 626
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej oraz usług firmy. Sitepromotor Dofinansowanie z UE na sklep internetowy

Ciekawostki z bloga

 

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU

Sitepromotor datacje na sklep internetowy SitePromotor : strony, sklepy, seo - 14 lat doświadczenia
Sitepromotor dofinansowanie z PUP na sklep internetowy Rzetelna Firma

Miło nam poinformować, że przeszliśmy pozytywnie weryfikację i uzyskaliśmy certyfikat "Rzetelna Firma" KRD.

Sitepromotor datacje na sklep internetowy Google Advertising Professional

Doświadczenie naszego konsultanta SEM zostało potwierdzone poprzez przyznanie Certyfikatu Google Advertising Professional.

Sitepromotor datacje na sklep internetowy Pozycjonowanie stron internetowych - najlepsze agencje w Poznaniu

W 2020 roku zostaliśmy wyróżnieni jako jedna z najlepszych agencji interaktywnych na terenie Poznania i okolic!

ZAUFALI NAM

Sitepromotor datacje na sklep internetowy Uniwersytet Wrocławski Sitepromotor dofinansowanie z PUP na sklep internetowy Politechnika Wrocławska Sitepromotor Dofinansowanie z UE na sklep internetowy WP money Sitepromotor Dofinansowanie z UE na sklep internetowy Dospel Sitepromotor datacje na sklep internetowy Magellan Sitepromotor datacje na sklep internetowy Dolnośląska Szkoła Wyższa Sitepromotor datacje na sklep internetowy Castrol Sitepromotor Dofinansowanie z UE na sklep internetowy eGospodarka Sitepromotor dofinansowanie z PUP na sklep internetowy OEX

Referencje

Sitepromotor datacje na sklep internetowySitepromotor datacje na sklep internetowySitepromotor datacje na sklep internetowySitepromotor datacje na sklep internetowySitepromotor datacje na sklep internetowy

Średnia ocena jakości usług SitePromotor     Głosów: 5/5 (17 Głosujących)

Sitepromotor datacje na sklep internetowy Sitepromotor